Fot. Materiały prasowe

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Odwiedzana przez miliony gości z całego świata Kopalnia Soli „Wieliczka” to nie tylko jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce, ale również eventowe venue. Oryginalne oraz bardzo funkcjonalne.

Wielicka kopalnia, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO nie ma sobie równych. Jej wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory, jeziora, szyby) usytuowane są na dziewięciu poziomach, ich głębokość sięga 327 metrów, zaś łączna długość – ok. 300 km. Każdego roku Wieliczkę  odwiedza ponad milion turystów z całego świata. Przeważnie wędrują oni głównym szlakiem, czyli Trasą turystyczną. To blisko trzy kilometry krętych korytarzy, podziemnych jezior oraz wykutych w soli komór i rzeźb.  Wnętrza wielickiej kopalni to jednak nie tylko ciekawe miejsce dla turystów indywidualnych, ale także dla gości MICE. Zabytkowe solne komory cieszą się  dużą popularnością wśród organizatorów różnego rodzaju wydarzeń – począwszy od kameralnych spotkań, po imprezy gromadzące po kilkaset osób (przyjęcia,  bankiety, pokazy, wystawy, a nawet koncerty czy przedstawienia teatralne). Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ eventy odbywające się w tak niecodziennym miejscu z reguły wzbudzają ogromne zainteresowanie zaproszonych gości i na długo  zapadają w ich pamięci, kształtując tym samym pozytywny wizerunek firmy, która zdecydowała się na ich przygotowanie.  

Szeroki wachlarz możliwości
Organizacja imprez w Kopalni Soli „Wieliczka” jest możliwa, ponieważ jej podziemia nie tylko zachwycają swoją oryginalnością i malowniczością, ale są przy tym również bardzo funkcjonalne. Najlepiej może o tym świadczyć fakt, że odbywały się w nich nawet tak niecodzienne wydarzenia jak skok na bungee, windsurfing na tafli usytuowanego 104 metry pod ziemią, głębokiego na dziewięć metrów  solnego jeziora czy... lot balonem. Z punktu widzenia zleceniodawców imprez  MICE najważniejsze jest jednak to, że komory wielickiej kopalni mogą pomieścić jednorazowo od kilkudziesięciu do kilkuset osób – dzięki czemu wachlarz ich możliwości jest bardzo szeroki. Dodatkowo ich zaplecze techniczne umożliwia przygotowanie nawet bardzo skomplikowanych logistycznie wydarzeń. Wszystkie komory wyposażone są w sprzęt konferencyjny – projektor multimedialny, ekran i flipchart.

(...)
 
Michał Kalarus

Więcej w listopadowym numerze THINK MICE.

ZAMÓW PRENUMERATĘ