Fot. Materiały prasowe

Maroko przygoda, która pobudza zmysły

Wschód słońca nad Saharą, podróż krętymi drogami wzdłuż gór Atlas czy zakupy na tętniącym kolorami i zapachami placu Dżami al-Fana w Marrakeszu. To podstawowe – chociaż wciąż niesamowite i budzące emocje – punkty zwiedzania Maroka. Co jeszcze warto przeżyć w tym kraju? Koniecznie trzeba zobaczyć jak żyją mieszkańcy gór, jak powstają piękne, zdobiące niemal wszystko mozaiki oraz nauczyć się oddychać przez miętę w garbarni w Fez. To na początek…

Maroko to bez wątpienia kraj barwny, z burzliwą historią i niesamowitym klimatem. Jest jednym z najstarszych państw Afryki. Znajduje się pomiędzy Morzem Śródziemnym na północy, górami Atlas na wschodzie, Saharą na południu i Atlantykiem na zachodzie. Takie położenie daje duże możliwości organizacji aktywności dla grup i spędzania wolnego czasu. Dzięki dobrej ofercie, rozbudowanej infrastrukturze oraz bezpośrednim połączeniom lotniczym Maroko stało się ciekawą propozycją dla turystów z Polski – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.   

Otwarcie na turystykę
Historia Maroka sięga czasów starożytnych i jest ściśle związana z podbojem tych ziem. Era wojen i zewnętrznych wpływów zakończyła się dopiero w 1956 roku, gdy proklamowano długo oczekiwaną niepodległość (na tronie zasiadł wtedy Muhammad V). Obecny król – Muhammad VI – wprowadził program modernizacji całego kraju, zakładający m.in. wzrost roli kobiet w życiu publicznym oraz unowocześnienie gospodarki, zwłaszcza infrastruktury drogowej. Co istotne, postawił też na rozwój turystyki.

[...]


> POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ