Odwiedź Budapeszt

Malowniczo położony nad Dunajem Budapeszt, przesiąknięty historią dwóch dawnych miast, skutecznie umacnia pozycję jednej z najbardziej pożądanych destynacji w Europie, uwielbianej przez turystów z całego świata. Zapraszamy na wyprawę do miejsca pełnego niezwykłych smaków, kultury, tradycji i sztuki.

Budapeszt to miasto, które łączy w sobie atmosferę historycznej, europejskiej stolicy, z innowacyjnością i nowoczesnością, co czyni go niezwykle różnorodną, kosmopolityczną metropolią. Imponująca architektura, monumentalna zabudowa, historyczne termy, dużo zieleni, a do tego niezwykła oferta gastronomiczna, rozwinięta scena mody i designu oraz bogate życie kulturalne. Wszystko to nadaje węgierskiej stolicy innowacyjnego i nowoczesnego charakteru.

Lider w regionie
Za promocję miasta, podobnie jak całych Węgier, odpowiada Budapest Convention Bureau (BUD CB). Bogata i atrakcyjna oferta, ale też wysiłki biura sprawiły, że zarówno Budapeszt, jak i Węgry zajmują wysokie pozycje w rankingach najchętniej wybieranych przez gości MICE destynacji, w tym tych najbardziej znaczących publikowanych regularnie przez International Congress and Convention Association (ICCA) oraz Union of International Associations (UIA). W ostatnim zestawieniu stowarzyszenia ICCA węgierska stolica uplasowała się na 12. miejscu w skali świata, wyprzedzając takie miasta, jak m.in. Londyn, Kopenhaga czy Rzym. Węgry zanotowały też awans w dokumencie autorstwa UIA. Tak dobre opinie wśród organizatorów konferencji i kongresów to również zasługa profesjonalnej obsługi na naprawdę wysokim poziomie oraz bardzo dobrego położenia, w sercu środkowo-wschodniej Europy. Z większości europejskich stolic do Budapesztu można dostać się samolotem w mniej niż trzy godziny. Do tego należy jeszcze dodać rozwinięte połączenia drogowe i kolejowe.

> POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ