Fot. Materiały prasowe

Azerbejdżan czeka na gości MICE

Położony między górami Kaukazu i Morzem Kaspijskim Azerbejdżan zachwyca nie tylko swoją stolicą, ale też krajobrazem prowincji, bogactwem natury, zabytkami, kulturą i kuchnią. Czy stanie się wdzięcznym kierunkiem dla grup MICE?

Uruchomienie przez PLL LOT bezpośrednich połączeń do Azerbejdżanu sprawiło, że kierunek ten znalazł się ostatnio w kręgu zainteresowania organizatorów MICE. Wielu z nich zgodnie podkreśla, iż jednym z jego największych atutów jest właśnie efekt nowości – fakt, że nie jest to znana destynacja wakacyjna i wypoczynkowa, którą wielu potencjalnych gości miało już okazję odwiedzić i dobrze poznać. A to buduje jej potencjał, jeżeli chodzi o turystykę biznesową.

Różnorodne atrakcje
Tym bardziej, że Azerbejdżan ma sporo do zaoferowania. Na prowadzenie wysuwa się oczywiście stolica – Baku. Tamtejsza starówka (będąca idealną scenerią do tworzenia gier miejskich), Ogniste Wieże, czyli niekwestionowany symbol miasta, Highland Park, z którego roztacza się panoramiczny widok na całą metropolię, do tego promenada, Muzeum Dywanów i Heydar Aliyev Centre, to tylko niektóre z najważniejszych atrakcji. Ale ciekawe programy można przygotować również w innych częściach kraju. Kaukaskie krajobrazy, miasteczka i wioski, w tym m.in. Qabala, Sheki, Kish, Lachicz, Gandża, wodospad Jeddi Gozel, płonące wzgórze Yanar Dag czy wulkany błotne w Parku Narodowym Qobustan na pewno na długo pozostaną w pamięci. Na miejscu nie brakuje też dobrych hoteli, restauracji i barów, sektor hospitality – co szczególnie ważne z punktu widzenia klientów MICE – utrzymany jest na wysokim poziomie. Na wyróżnienie zasługuje lokalna kuchnia, która zachwyca każdego. Miejscowe specjały, takie jak m.in. pilaw, zupa piti, kutabi (naleśniki z mięsem lub warzywami), kebab oraz gołąbki dolma przygotowywane są ze świeżych, sezonowych i naturalnych produktów, co daje im niepowtarzalny smak. Popularnością cieszą się też ryby i kawior.

(...)

Michał Kalarus

>> POBIERZ CAŁY ARTYKUŁ