Fot. Materiały prasowe

Tomasz Schweda na czele dwóch hoteli Accor w Krakowie

przez Think MICE

Tomasz Schweda został powołany przez Accor na stanowisko multi site general managera. Jako dyrektor generalny poprowadzi dwa 4-gwiazdkowe hotele należące do grupy w Krakowie – Mercure Kraków Stare Miasto oraz TRIBE Kraków Stare Miasto.

Tomasz Schweda to doświadczony specjalista oraz pasjonat hotelarstwa. Jest laureatem wielu nagród branżowych, to także panelista, autor artykułów eksperckich i wykładowca akademicki. Ukończył technikum hotelarstwa oraz ekonomiczną szkołę wyższą na kierunku zarządzanie o specjalności euromarketing w turystyce i hotelarstwie, a także z zakresu komunikacji w biznesie. Jest też absolwentem studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w obszarze kompetencji managerskich oraz na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku kreowania i zarządzania markami luksusowymi. Dziesięć lat edukacji w szkole muzycznej zaowocowało umiejętnością gry na skrzypcach i fortepianie. – Jestem ogromnie szczęśliwy, że powierzono mi zadanie wprowadzenia na rynek pierwszego hotelu marki TRIBE w Polsce. Cieszę się, że Kraków – jedna z kluczowych destynacji rynku Europy Środkowo-Wschodniej już wkrótce powita fascynujący i porywający TRIBE Kraków Stare Miasto. Chcemy stać się nowym punktem odniesienia dla gości szukających designerskich hoteli z inspirującymi wnętrzami wypełnionymi pozytywną energią oraz ciekawą ofertą F&B. Naszą ideą będzie kreowanie doświadczeń „high-end” dla gości hotelu, restauracji oraz strefy social-HUB. Jestem przekonany, że wprowadzając nowy poziom jakości, nasz lifestylowy hotel szybko pozyska autentycznych wyznawców TRIBE – filozofii ludzi, których łączy wspólna idea – powiedział Tomasz Schweda.

Mercure Kraków Stare Miasto to inspirowany lokalną kulturą i tradycją flagowy hotel marki Accor otwarty w 2016 roku. Posiada 198 pokoi i apartamentów, bar i restaurację Winestone, sześć sal konferencyjnych oraz centrum fitness. Tomasz Schweda jest związany z tym obiektem niemal od samego początku jego działalności, gdy pełnił stanowisko dyrektora operacyjnego, a następnie od roku 2019 – dyrektora generalnego.

TRIBE Kraków Stare Miasto, po otwarciu w 2025 roku, ma być z kolei najnowszym hotelem w portfolio sieci Accor w Krakowie, a zarazem pierwszym w Polsce obiektem wywodzącej się z Australii marki TRIBE. Powstający w certyfikacji BREEAM Excellent zaoferuje 168 pokoi i apartamentów, restaurację TRIBE Table z cocktail barem, strefę social-HUB z kawiarnią speciality, dwie sale spotkań, patio z ogrodem zewnętrznym oraz strefę spa z fitness i sauną.

Właścicielem Mercure Kraków Stare Miasto i TRIBE Kraków Stare Miasto jest AccorInvest. Oba hotele zarządzane są przez sieć Accor.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK