Fot. Materiały prasowe

Aneta Lewandowska dyrektorką regionalną IGHP na Mazowszu

przez Think MICE

Dyrektorka generalna hotelu Sofitel Warsaw Victoria Aneta Lewandowska została powołana przez zarząd Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) na stanowisko dyrektorki regionalnej IGHP w województwie mazowieckim.

Aneta Lewandowska związana jest z branżą hotelarską od ponad 20 lat. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w hotelach w segmencie ekonomicznym jako recepcjonistka w Ibisie na warszawskiej Pradze, awansując potem kolejno od szefa recepcji do dyrektora generalnego. Od 2014 roku związała się z siecią Mercure poprzez objęcie stanowiska dyrektora operacyjnego w hotelu Mercure Warszawa Grand. W kwietniu 2017 roku dołączyła do zespołu Sofitel Warsaw Victoria, by w kwietniu 2019 roku objąć stanowisko dyrektora generalnego tego hotelu.

Jest absolwentką Global Leadership na Cornell University, Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe, International Hotel Management na Uniwersytecie Łódzkim, nauk politycznych w Wyższej Szkole Humanistycznej, hotelarstwa w Wyższej Szkole Hotelarstwa, gastronomii i turystyki oraz wielu branżowych programów rozwojowych. – Bardzo się cieszę, że będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, by wspierać polskie hotelarstwo, które jest dla mnie zarówno profesją, jak i pasją. Mazowsze – tu się urodziłam, wychowałam i pracuję, a zatem koordynacja działań IGHP na tym terenie, w moim środowisku powinna naturalnie przełożyć się na wartościowe wsparcie branży – powiedziała Aneta Lewandowska.

Aneta Lewandowska zastąpiła na stanowisku Elżbietę Nitsze, która tę funkcję pełniła od 2020 roku.

Do zadań dyrektorów regionalnych IGHP należą m.in. usprawnienie komunikacji oraz integracja środowiska hotelarzy w regionie, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpraca z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK