Fot. Materiały prasowe

Hugh Jones stanie na czele UFI

przez Think MICE

Rada Dyrektorów Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI – The Global Association of the Exhibition Industry) wybrała Hugha Jonesa, dyrektora generalnego firmy RX Global, na przewodniczącego UFI w latach 2024-2025.

W skład prezydenckiego trio UFI w okresie od listopada br. do listopada 2024 roku wejdą zatem obecny przewodniczący Geoff Dickinson (prezes dmg events), Hugh Jones, jako przyszły przewodniczący, a także Michael Duck (wiceprezes ds. rozwoju komercyjnego w Informa Markets), jako ustępujący przewodniczący. Decyzja zostanie ostatecznie zatwierdzona po zakończeniu 90. światowego kongresu UFI, który odbędzie się w dniach 1-4 listopada br. w Las Vegas. Hugh Jones stanie na czele UFI rok później, podczas 91. światowego kongresu UFI w niemieckiej Kolonii.

– Hugh Jones wnosi ze sobą wspaniałe spojrzenie na naszą działalność w skali globalnej. Ma doskonałe wyczucie nastrojów rynkowych i jestem pewien, że wniesie wiele nowych pomysłów w nadchodzących latach, zwłaszcza w dziedzinie cyfrowej – powiedział Michael Duck, obecny przewodniczący UFI. – Jestem zaszczycony, że w listopadzie dołączę do zespołu prezydenckiego UFI. To naprawdę ekscytujący czas dla branży wystawienniczej, z wieloma innowacjami we wszystkich zakątkach świata – dodał Hugh Jones.

UFI zostało założone w 1925 roku. Jest globalnym stowarzyszeniem zrzeszającym organizatorów targów i operatorów centrów wystawienniczych, jak również główne krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe oraz wybranych partnerów przemysłu targowego.

Głównym celem UFI jest reprezentowanie, promowanie i wspieranie interesów biznesowych swoich członków i przemysłu targowego. Organizacja reprezentuje ponad 50 tys. pracowników przemysłu targowego w ponad 90 krajach na całym świecie. Jej główna siedziba znajduje się w Paryżu, a regionalne biura w Azji, Ameryce Łacińskiej oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK