Fot. Materiały prasowe

Nino Rosenlund general managerem NYX Hotel Warsaw

przez Think MICE

Duńczyk Nino D. Rosenlund został general managerem hotelu NYX Hotel Warsaw, należącego do sieci Leonardo Hotels.

Nino Rosenlund to hotelarz z pasji, zamiłowania i z wyboru. Ma za sobą 30 lat pracy w branży, z czego połowę na stanowisku dyrektora generalnego. Zarządzał obiektami największych hotelowych marek, a swoje doświadczenie zdobywał w Niemczech, Chinach, Danii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Uzbekistanie i w Rumunii. W swojej karierze Polskę wybrał po raz trzeci. – Koncept marki NYX Hotels po prostu pasuje do mojego osobistego stylu. Classy, sassy, funky, cool – ta marka nigdy nie stoi w miejscu, nie mieści się w żadnym pudełku. Tutaj rządzi dynamika i otwarty umysł. W NYX Hotel Warsaw każdy poczuje się wyjątkowo, bo cały ten obiekt jest wyjątkowy – od pokoi z panoramicznymi oknami, barem na dachu i najlepszym w mieście widokiem na warszawskie wieżowce, po koncept kulinarny i wszechobecny street art – powiedział Nino D. Rosenlund.

Nino Rosenlund o karierze hotelarskiej marzył od 16. roku życia, a pierwsze kroki w branży stawiał w hotelu InterContinental we Frankfurcie. Początkowo był związany z pionem F&B. Pierwsze stanowisko general managera objął w hotelu Radisson Blu w Krakowie, a następnie zarządzał obiektami m.in. w Aarchus (Dania) i Pekinie (Chiny).

– Razem z moim zespołem chcemy jeszcze mocniej zaznaczyć miejsce hotelu NYX na mapie Warszawy. Chcemy, by ze względu na świetną ofertę i lokalizację w sercu miasta nasz hotel był jeszcze bardziej atrakcyjny dla klientów biznesowych, a różne aspekty naszego konceptu mogą jeszcze bardziej przyciągać indywidualistów odwiedzających stolicę turystycznie – zapowiedział Rosenlund. – Od samego początku razem z moim zespołem mocno podkreślamy niezwykłość marki NYX, która podbiła już serca wielu Polaków i obcokrajowców. Jest dla nas niezmiernie ważne, by ten fantastyczny koncept nigdy „nie spał” i nie miał sobie równych! Dlatego do tej współpracy mogłam zaprosić tylko jednego człowieka. Nino Rosenlund gwarantuje elastyczne podejście w zarządzaniu, a zarazem z wysoki poziom gościnności. Jestem zaszczycona, że możemy ponownie ze sobą współpracować, i że zdecydował się wziąć udział w budowaniu struktur Leonardo Hotels w Polsce – dodała Paulina Kołodziejczyk, multi property manager Leonardo Hotels Poland.

Czterogwiazdkowy NYX Hotel Warsaw znajduje się w Warszawie w kompleksie Varso, przy ulicy Chmielnej 71. Oferuje 331 pokoi, z których 31 to apartamenty. Dysponuje też pięcioma modułowymi salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 518 mkw., które mieszczą do 400 osób. Ofertę baru i restauracji Clash na pierwszym piętrze uzupełnia roof top bar Ether z widokiem na wieżowce Warszawy w tym Varso Tower – najwyższy budynek w Unii Europejskiej.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK