Fot. Materiały prasowe

Philippe'a Bijaoui senior vice-presidentem development, Europe & North Africa w Accor

przez Think MICE

Philippe'a Bijaoui został nominowany na stanowisko vice-president development, Europe & North Africa w Accor. Dzięki temu grupa ma wzmocnić rozwój portfolio marek Economy, Midscale i Premium w całym regionie.

Philippe Bijaoui będzie członkiem nowo utworzonego Europe North Africa Executive Committee, a także Global Development and D&TS Committee. W ramach pełnionego stanowiska w zakres jego obowiązków wejdzie określenie strategii rozwoju grupy w regionie we współpracy z global chief development officerem, kierowanie strategicznymi projektami rozwoju hoteli oraz budowanie silnych relacji z obecnymi i potencjalnymi partnerami Accor.

Bijaoui zajmował wcześniej wiele stanowisk kierowniczych związanych z rozwojem w międzynarodowych grupach hotelowych. Pełnił m.in. funkcję head of development Europe w IHG, chief development officer EMEA w Wyndham Hotel Group, ostatnio pracował w Christie & Co. W 2020 roku uzyskał kwalifikacje Royal Institute of Chartered Surveyor (RICS, Wielka Brytania), które potwierdzają jego kompetencje zawodowe w zakresie uznanych standardów na rynkach nieruchomości, budownictwa i infrastruktury.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK