Fot. Materiały prasowe

Nowa dyrektor generalna Radisson Hotel Group w Krakowie

przez Think MICE

Andreea Cheratoiu objęła stanowisko dyrektora generalnego hoteli Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Krakowie.

Andreea Cheratoiu pochodzi z Rumunii, jest absolwentką administracji w biznesie oraz zarządzania w turystyce i hotelarstwie na Academy of Economy Studies oraz Romanian-American University w Bukareszcie. Posiada 20-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Do grupy hotelowej Radisson dołączyła w 2007 r. jako kierownik recepcji Radisson Blu w Bukareszcie. Pięć lat później awansowała na stanowisko dyrektora operacyjnego tego obiektu. Z posadą dyrektora generalnego po raz pierwszy zmierzyła się w 2014 r. w hotelu Park Inn by Radisson w Jekaterynburgu.

Od 2017 r. była odpowiedzialna za działalność trzech hoteli z grupy w Rydze. Trzy lata temu Andreea Cheratoiu trafiła do Polski, aby zarządzać warszawskim Radisson Blu Sobieski. Teraz przyszedł czas na Kraków.

– Kraków to moje ulubione miejsce w Polsce. Jestem bardzo szczęśliwa oraz zaszczycona, że mogę zarządzać dwoma hotelami Radisson w tym mieście. Chcę jeszcze bardziej poznać miasto, aby w pełni połączyć się z lokalną społecznością i zrozumieć potrzeby gości hotelowych – powiedziała Andreea Cheratoiu.

Radisson Blu Hotel Kraków jest pięciogwiazdkowym hotelem, który posiada 196 pokoi oraz osiem sal konferencyjnych, które mogą pomieścić do 150 gości. Obiekt znajduje się w centrum miasta w sąsiedztwie najważniejszych atrakcji turystycznych. Park Inn by Radisson Kraków natomiast jest położony niedaleko Centrum Kongresowego ICE Kraków. Hotel oferuje zakwaterowanie w 152 nowo wyremontowanych pokojach i apartamentach, posiada również pięć funkcjonalnych sal konferencyjnych z dostępem do strefy z panoramicznym widokiem na Kraków, w której można organizować wydarzenia nawet dla 500 osób. Obydwa hotele posiadają lokale gastronomiczne — restauracje i bary, spa, wypożyczalnie rowerów, przestronne centrum fitness, saunę i podziemny parking.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK