Fot. Materiały prasowe

Pascal Gadet dyrektorem generalnym hotelu Radisson Blu Sobieski, Warszawa

przez Think MICE

Z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży hotelarskiej na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, Europie i Azji Zachodniej, Pascal Gadet rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze, jako dyrektor generalny w Radisson Blu Sobieski Hotel, Warsaw.

Pascal Gadet jest obywatelem Holandii, jednak swoją karierę rozpoczął w Anglii i w Niemczech, gdzie zajmował różne stanowiska kierownicze w topowych międzynarodowych hotelach. Kolejnym krokiem w jego karierze było stanowisko food & beverage operations managera w Le Méridien Waldorf w Londynie, a następnie director of food & beverage w Ammanie w Jordanii oraz w Pune i Bombaju w Indiach w Le Méridien Hotels & Resorts.

Kolejnym wyzwaniem zawodowym, jakie podjął, było stanowisko resident managera w edynburskim hotelu The Balmoral, należącym do Rocco Forte Hotels. W 2004 r. dołączył do Radisson Hotel Group i zajmował kierownicze stanowiska w różnych hotelach Grupy w Egipcie, Kuwejcie i Holandii, gdzie pełnił rolę dyrektora regionalnego na ten kraj. W 2020 r. przeniósł się do Rosji, aby zarządzać hotelami pod markami Radisson Blu i Park Inn by Radisson, jako cluster general manager i dyrektor regionalny. W swojej karierze uruchomił wiele innowacyjnych projektów, m.in.: pierwszy minibrowar na Bliskim Wschodzie (Jordania), pierwszy autorski koncept Ayurveda spa w Egipcie (El Quseir), pierwszy lifestylowy koncept resortu all inclusive w Egipcie, a także nadzorował liczne otwarcia hoteli. Podczas swojego pobytu na Bliskim Wschodzie był również częścią zespołu rozwoju luksusowej marki Hotel Missoni.

Pascal Gadet jest absolwentem Heerlen Hotel Management College i jest zagorzałym zwolennikiem rozwoju ludzi – przeszkolił około 30 talentów na wyższe stanowiska kierownicze. Liczne nagrody i nominacje – zdobyte zarówno indywidualnie, jak i za zarządzane przez niego nieruchomości – podkreślają jego zaangażowanie i doświadczenie w branży hotelarskiej. Kilkakrotnie został wybrany Dyrektorem Generalnym Roku w Radisson Hotel Group, a hotele pod jego nadzorem były często nominowane i otrzymywały nagrody, w tym Arabian Hotel Awards i Hotel of the Year Award przyznawane przez British Hospitality Association.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK