Fot. Materiały prasowe

Carolina Pietyra nową dyrektorką KBF

przez Think MICE

Z początkiem października stanowisko dyrektorki KBF (Krakowskie Biuro Festiwalowe) objęła Carolina Pietyra. Zastąpiła tym samym Magdalenę Doksę-Tverberg, która pełniła tę funkcję od lutego br.

Po podziale instytucjonalnym KBF i przeprowadzeniu procesu reorganizacji instytucji głównym zadaniem Caroliny Pietyry jest wytyczenie celów i obszarów działania KBF w kontekście nowych wyzwań dla sektora kultury i kreatywności związanych w dużej mierze z dynamiką zmian cywilizacyjnych i gospodarczych. Ponadto ważnym aspektem będzie wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w odniesieniu do zróżnicowanych obszarów działania KBF. Istotnym wyzwaniem stanie się również wykorzystanie siły marek i projektów KBF oraz wytyczenie nowych obszarów działania odpowiadających bieżącym i przyszłym potrzebom mieszkańców miasta Krakowa, a także uwzględniających rozwój dzielnicy kreatywnej Wesoła.

Do najważniejszych zadań nowej dyrektorki będzie zatem należało opracowanie strategii rozwoju dla KBF na najbliższe trzy lata oraz odpowiednie ukierunkowanie zespołu KBF w celu realizacji określonych w niej zadań.

– Jestem zaszczycona decyzją Prezydenta Miasta Krakowa. W dotychczasowej pracy zajmowałam się wspieraniem ludzi, organizacji i instytucji w ich rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem momentów transformacji. Jestem przekonana, że moje doświadczenie i profesjonalizm będą stanowić istotny wkład w dalszy rozwój KBF – powiedziała Carolina Pietyra.

Carolina Pietyra przez lata współpracowała z międzynarodowym środowiskiem innowacji i biznesu. Była związana z ‪agencją strategiczno-kreatywną Opus B, gdzie zarządzała zespołem specjalistów zajmujących się zadaniami z zakresu zarządzania zmianą, modelowania elementów kultury organizacyjnej czy ‪projektowania efektywnej komunikacji wewnętrznej. Pełniła również funkcję dyrektorki zarządzającej Aktan Polska, polskiego oddziału jednej z wiodących firm konsultingowych na rynku ‪francuskim specjalizujących się w innowacji i transformacji poprzez Service Design.‬‬‬

Obok współpracy z przedsiębiorstwami nad zmianą kultury organizacyjnej, transformacją cyfrową, rozwojem usług i komunikacją Carolina Pietyra współpracowała także projektowo z szeroko rozumianym sektorem publicznym, m.in. z takimi instytucjami, jak Tatrzański Park Narodowy, Urząd Miasta Krakowa, Kraków5020, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Akcelerator Technologiczny Gliwice, a także KBF, ‪jak również z uczelniami wyższymi, w tym z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.‬

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK