Fot. Materiały prasowe

Marcin Lis w Accor Eastern Europe

przez Think MICE

Grupa Accor powołała Marcina Lisa na stanowisko food & beverage directora w Accor Eastern Europe.

Marcin Lis z branżą hotelarską związany jest od ponad 15 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Europie i na Bliskim Wschodzie. W trakcie swojej kariery zajmował stanowiska kierownicze w zakresie zarządzania produktami spożywczymi. Do jego zadań należało wsparcie i odpowiedzialność działań na szczeblu operacyjnym. Dzięki temu mógł w pełni poznać międzynarodowe organizacje, grupy restauracyjne, sieci QSR w kategorii premium, a także niezależne hotele i duże parki rozrywki.

Poprzednio pełnił funkcję director of food and beverage w hotelu Crystal Mountain w Wiśle. Wcześniej pracował jako director of food & beverage w Suntago, gdzie zdobył doświadczenie w zarządzaniu złożonymi kompleksami, działalności pre-openingowej oraz tworzeniu nowych koncepcji projektowych. W ramach tego stanowiska był odpowiedzialny za P&L oraz opracowanie i wdrożenie planów działalności sześciu pełnowymiarowych restauracji i pięciu barów, wliczając w to operacje F&B.

W swojej karierze ściśle współpracował ze startupami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, koordynując działania z inwestorami, projektantami i konsultantami. Obejmował stanowiska wspierające zarządzanie F&B, tworzenia oraz rozwoju marki, strategii i standardów. W jego portfolio znajdują się także obszary takie jak zaopatrzenie, merchandising i bezpieczeństwo żywności.

– Marcin jest kompetentnym, pełnym pasji oraz zapału restauratorem i hotelarzem, który koncentruje się na dostarczaniu gościom światowej klasy usług gastronomicznych. Jesteśmy dumni, że może dołączyć do zespołu F&B Accor Northern Europe oraz pewni, że jego umiejętności pozwolą skutecznie wesprzeć nasze hotele w tworzeniu jak najlepszych konceptów restauracyjnych, barowych i kawiarnianych w całym regionie – powiedziała Shane Munro, vice president food & beverage w Accor Northern Europe.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK