Fot. Materiały prasowe

Kolejne zmiany personalne w Novotel Warszawa Centrum

przez Think MICE

Po awansach Aleksandry Źrałki i Anny Kwiatek-Skok do zespołu hotelu Novotel Warszawa Centrum dołącza Kristina Matulevičienė na stanowisku deputy general managera. Oprócz tego nowe kompetencje na pozycji senior sales managera zdobywa Paulina Skudlarz.

Kristina Matulevičienė posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży turystycznej i hotelarskiej, które zdobywała na Litwie i w Polsce. Pełniła funkcje managerskie w obszarze operations & sales.

Pierwsze kroki w hotelarstwie Kristina stawiała w Wilnie niemal dwie dekady temu, gdzie w hotelu Novotel Vilnus Centre pełniła funkcję sales & marketing manager. Do jej zadań należał nadzór uroczystości związanych z otwarciem hotelu, a także tworzenie strategii sprzedażowych dla obiektu. Później w Apvalaus Stalo Klubas awansowała na pozycję sales & marketing directora. Jednak krótko po tym powróciła do wileńskiego Novotela, gdzie pełniła funkcję managera, nadzorując pracę zespołów front office, reservations i housekeeping. Do jej zadań należało także kierowanie i wdrażanie strategii handlowych oraz relacje z kluczowymi klientami.

W 2012 r. dołączyła do zespołu pierwszego litewskiego hotelu marki ibis – ibis Kaunas Centre jako general manager. Przez sześć lat budowała strategie rozwoju obiektu. W 2017 r. przeprowadziła się do Polski, gdzie zasiliła zespół Mercure Gdańsk Stare Miasto na stanowisku operations manager. Pod jej managerskie skrzydła wkrótce trafił też ibis Gdańsk Stare Miasto.

Paulina Skudlarz mimo młodego wieku posiada na swoim koncie bogate doświadczenie managerskie. Karierę rozpoczęła w 2010 r., pracując jako kelnerka w hotelowej restauracji Ibis Warszawa Centrum, gdzie po technikum hotelarskim rozwinęła pasję do branży. Do Novotel Warszawa Centrum trafiła w 2013 r., początkowo jako pracownik recepcji, później jako koordynator działu. Po niespełna roku jej zaangażowanie przyniosło awans na stanowisko kierownika działu rezerwacji (najmłodszy kierownik w zespole).

Od 2018 r. w Novotel Warszawa Centrum Paulina Skudlarz pełni obowiązki senior sales managera – pierwotnie odpowiedzialna za segment leisure group, później zwiększono zakres o zarządzanie działem rezerwacji, a od marca tego roku dodatkowo o dział MICE. Ponadto w trakcie swojej kariery zdobyła certyfikat w zakresie prowadzenia szkoleń. Wśród nich znalazło się szkolenie Train the Trainers w Accademy Accor, dzięki czemu miała okazję współprowadzić szkolenia z zakresu overbookingu. Obok doświadczenia kierowniczego i zarządczego na swoim koncie ma też wiele doświadczeń w zakresie revenue managementu.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK