Fot. Materiały prasowe

Zmiany w dziale gastronomii Vienna House Andel’s Lodz

przez Think MICE

Po zmianie szefa kuchni, przyszła kolei na kolejne awanse w dziale food & beverage w łódzkim hotelu Vienna House. Obejmują one zarówno część restauracyjną, jak i bankietowo-konferencyjną. 

Mariusz Guzewicz, dotychczasowy food & beverage manager, od początku lipca odpowiada za całą gastronomię Vienna House Andel’s Lodz jako dyrektor food & beverage. Guzewicz związany jest z branżą hotelarską od 2001 r. Zaczynał jako kelner i piął się po szczeblach kariery w Polsce, Szkocji i Irlandii. Do zespołu Vienna House trafił w 2010 r. na stanowisku restaurant managera. Po kilkuletniej przerwie wrócił do zespołu jako food & beverage manager. Teraz odpowiada zarówno za zespół kelnerski, jak i za kuchnię, ściśle współpracując z nowym szefem kuchni Kamilem Kubiakiem.

Zmiana nastąpiła również na stanowisku sous chefa, które objął Dawid Rygielski. Rygielski pracuje w Vienna House Andel’s Lodz od 2018 r. Początkowo pełnił funkcję chef de partie, potem junior sous chefa. Rygielski swoje doświadczenie zdobywał w restauracjach w Łodzi oraz w Niemczech. Przed objęciem stanowiska sous chefa, przeszedł szkolenia crossowe w różnych działach oraz warsztaty z zarządzania zespołem, co pozwoli mu w skuteczny sposób zarządzać zespołem.

Rygielskiego na stanowisku junior sous chef zastąpił z kolei Łukasz Dereczenik, który wcześniej pełnił funkcję chef de partie. Dereczenik zdobywał doświadczenie w wielu restauracjach oraz hotelach, m.in. w Holiday Inn oraz Vienna House Andel’s Lodz, gdzie pracował jako kucharz w latach 2011-2012. Do Vienna House wrócił w 2019 r. Od lipca 2022 r. jest odpowiedzialny za dział kuchni bankietowej, który obsługuje centrum konferencyjne Vienna House Andel’s Lodz. 

– Stawiamy na nieustanny rozwój i dostosowujemy ofertę do oczekiwań naszych gości. To oni wskazują kierunek, w jakim się rozwijamy. Największym potencjałem hotelu są ludzie, dlatego zawsze staramy się wychwytywać talenty i motywować do dalszego rozwoju – powiedziała Anna Olszyńska, dyrektorka Vienna House Andel’s Lodz. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK