Fot. Materiały prasowe

Daniel Salamon nowym dyrektorem hotelu Metropol w Warszawie

przez Think MICE

Kolejny awans w grupie Hotele Warszawskie Syrena – Daniel Salamon, dotychczasowy zastępca dyrektora hotelu Metropol, został promowany na dyrektora i poprowadzi trzygwiazdkowy obiekt w centrum Warszawy.

W branży od ponad 10 lat, Daniel Salamon całe swoje zawodowe życie związał z działami gastronomii. Do Hoteli Warszawskich Syrena dołączył w 2011 roku i w hotelu Polonia Palace przeszedł całą ścieżkę kariery, finalnie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika gastronomii. Był odpowiedzialny za operacyjne funkcjonowanie działów F&B, w tym restauracji Polonia, lobby baru i bankietów. Obejmując w 2019 roku stanowisko zastępcy dyrektora hotelu Metropol skupił się na wprowadzeniu i monitorowaniu standardów obsługi  gości we wszystkich działach, koordynacji ostatniego etapu remontów lobby, restauracji i pokoi, a także na współpracy z najemcami. Hotel Metropol otworzył się po przerwie spowodowanej pandemią w sierpniu 2020 roku. Daniel Salamon nadzorował wszystkie kwestie operacyjne, zatrudnienia oraz implementacji procedur i standardów COVID.

– Jestem bardzo dumny ze zgranego i profesjonalnego zespołu hotelu Metropol. Cieszę się, że efekty naszej pracy są zauważane i doceniane przez gości. W licznych opiniach podkreślają idealną lokalizację w centrum miasta, przyjazną obsługę i wygodne pokoje. Lubią nasze funkcjonalne lobby i design restauracji. Chcemy utrzymać wysoką jakość usług, w tym szczególnie chwalonych przez gości śniadań, a także inwestować w szkolenia i rozwój naszych pracowników – powiedział Daniel Salamon.

Trzygwiazdkowy hotel Metropol, według projektu znanego i cenionego architekta Zygmunta Stępińskiego, został otwarty w 1965 roku i aktualnie jest częścią grupy Hotele Warszawskie Syrena. Posiada 211 pokoi, dwie sale na kameralne spotkania oraz restaurację metro jazz bar & bistro.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK