Fot.: EHMA

Paweł Lewtak wiceprezydentem zarządu EHMA

przez Think MICE

W dniach 18-20 marca br. w szwajcarskim Lugano odbyło się pierwsze po pandemii spotkanie generalne członków EHMA (European Hotel Managers Association). Podczas sobotniego głosowania Paweł Lewtak, dyrektor generalny warszawskiego hotelu Polonia Palace został wybrany wiceprezydentem zarządu tej organizacji. To pierwszy Polak na tym stanowisku.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie znaleźć się wśród przedstawicieli krajów, które tradycję hotelarstwa mają we krwi. Z dumą wnoszę do zarządu i organizacji polską gościnność, otwartość i nowoczesny model biznesu, jaki z sukcesami praktykujemy w Polsce. Jako nowy zarząd chcemy się skupić na zwiększeniu zaangażowania członków organizacji poprzez edukację oraz rozbudowę naszej aplikacji. Chcemy kontynuować drogę wytyczoną przez naszych poprzedników, czyli podnoszenie standardów naszej branży, poprzez wymianę doświadczeń, szkolenia, nowe technologie, inwestowanie w wiedzę i dalszy rozwój programu Young EHMA – czyli kształcenie przyszłych kadr managerskich – powiedział Paweł Lewtak.

Obok wyboru nowego zarządu, na czele którego stanął Panos Almyrantis z Grecji, głównym celem spotkania była edukacja i networking oraz wypracowanie nowej wizji i misji organizacji. Zaprezentowano także jej odmienioną stronę internetową. Seminaria i wystąpienia, prowadzone przez gości z całego świata, dotykały najważniejszych kwestii współczesnego hotelarstwa, biznesu i nauki. Były nowości technologiczne, wykłady z psychologii, a w kuluarach wymiana doświadczeń z ostatnich, niełatwych lat, inspiracje i wzajemne wsparcie w duchu współpracy.

Stowarzyszenie EHMA powstało w 1974 r. w Rzymie jako organizacja non-profit i zrzesza aktualnie ponad 400 przedstawicieli z 29 krajów, w tym 300 dyrektorów generalnych. Celem EHMA jest stworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń z uznanych hoteli w Europie. Organizacja promuje europejskie hotelarstwo i najlepsze tradycje branżowe wypracowane przez lata. Poprzez stosowanie etycznych praktyk, wymianę doświadczeń oraz dzielenie się know-how dąży do zapewnienia usług i standardów na najwyższym poziomie oraz do rozwoju branży w zgodzie z aktualnymi trendami i oczekiwaniami gości.

O organizację generalnego spotkania EHMA zabiegają  największe miasta Europy. Ostatnia edycja odbyła się w Paryżu, kolejne planowane są w Lizbonie i Wenecji. Tegoroczne spotkanie w Lugano Arte e Cultura było przygotowywane od wielu miesięcy i pracował nad nim specjalnie powołany komitet organizacyjny, składający się z dyrektorów hoteli, reprezentantów sektora MICE i przedstawicieli miasta.
Paweł Lewtak jest dyrektorem generalnym warszawskiego hotelu Polonia Palace, a także członkiem zarządu Hoteli Warszawskich „Syrena” Sp. z o.o. Firma jest właścicielem trzech obiektów w Warszawie: Hotelu Polonia Palace, Hotelu Metropol oraz Hotelu MDM.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK