Fot. Materiały prasowe

Maria Ashton dołącza do Accor

przez Think MICE

Maria Ashton została powołana na stanowisko vice president of development luxury brands Northern Europe w sieci Accor.

15-letnie doświadczenie zawodowe Maria Ashton zdobywała w branży hotelarskiej i w nieruchomościach, głównie na kierowniczych stanowiskach wyższego szczebla. Dużą znajomość międzynarodowego rynku zawdzięcza rozwojowi i zarządzaniu hotelami w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W trakcie swojej kariery nadzorowała rozmaite przejęcia i oferty wiodących światowych marek.

– Cieszę się z dołączenia do Accor i możliwości wzbogacenia firmy moim wieloletnim doświadczeniem w strategicznym rozwoju biznesu. Obecnie cała branża wciąż pozostaje w trudnej sytuacji. Accor dzięki niezrównanemu portfolio marek to silny partner, który pozostaje liderem rynku europejskiego, rozwijając się z godnym pozazdroszczenia rozmachem. W trakcie ostatnich miesięcy grupa cały czas spoglądała w przyszłość, rozbudowując swoją ofertę i wspierając partnerów w całym regionie. Biorąc pod uwagę rok 2022 i kolejne lata, Accor jest w dobrej pozycji pozwalającej na dalsze zaznaczanie swej obecności, w tym za sprawą kilku planowanych, spektakularnych projektów – powiedziała Maria Ashton.

Dotychczas Ashton pełniła funkcję wiceprezesa ds. rozwoju biznesu Oakwood Hospitality. Wcześniej przez 13 lat pracowała w hotelach Hyatt w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych, gdzie również zajmowała się rozwojem biznesu.

– Accor Northern Europe w roku 2020 i w pierwszym kwartale 2021 otworzył więcej hoteli niż jakakolwiek inna grupa hotelowa, zajmując z 40 proc. udziałem w rynku pierwsze miejsce przed wszystkimi konkurentami. Osiągnęliśmy ten sukces dzięki wspaniałym markom i wspaniałym ludziom, dlatego cieszę się, że mogę powitać Marię, która jeszcze bardziej usprawni działalność naszego zespołu w regionie. Chcemy dalej wzmacniać nasze bogate portfolio, dlatego rozwój marek luksusowych pozostaje jednym z priorytetów grupy w Europie i na całym świecie – dodał Camil Yazbeck, senior vice president, head of development w Accor Northern Europe.

Bieżące i nadchodzące projekty obiektów luksusowych Accor w Europie Północnej obejmują: Carton House, a Fairmont Managed Hotel (Irlandia – otwarty latem 2021 r.), Fairmont Windsor Park (Wielka Brytania – otwarcie we wrześniu 2021 r.), Raffles London at The OWO (Wielka Brytania – otwarcie w 2022 r.), Fairmont Moskwa Mayakovskaya (Rosja – otwarcie w 2022 r.) i Raffles Moskwa (Rosja – otwarcie w 2023 r.).

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK