Fot. Materiały prasowe

Accor z nową dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju

przez Think MICE

Brune Poirson objęła stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju grupy Accor. Jej rolą jest definiowanie, kierowanie i monitorowanie zobowiązań, strategii, a także wdrażanie planów działania Accor w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Brune Poirson podlega bezpośrednio Sébastienowi Bazinowi, CEO grupy Accor, pełniąc także funkcję członka Komitetu Wykonawczego. W zakres odpowiedzialności Poirson wchodzi również Fundacja Accor Solidarity i ALL Heartists Fund. – Cieszę się, że mogę dołączyć do światowego lidera w branży hotelarskiej i wnieść swoje doświadczenie i przekonania w podejmowanych działaniach. Dzięki portfolio 5,1 tys. hoteli na całym świecie, setkom właścicieli i partnerów, kilkuset milionom gości i doświadczonym zespołom, mamy wspaniałą okazję do codziennego podejmowania praktycznych i zdecydowanych kroków. W tej nowej roli chcę wesprzeć wizję, którą Accor propagował od momentu powstania – wdrażanie pozytywnej, współczesnej i odpowiedzialnej gościnności – powiedziała Brune Poirson.

Brune Poirson broniła we francuskim rządzie rozwiązań anty-waste dotyczących m.in. problemu zanieczyszczenia środowiska odpadami z plastiku. Do niedawna była członkiem francuskiego parlamentu, a przez trzy lata sekretarzem stanu ds. transformacji środowiskowej. To pierwsza Francuzka wybrana na wiceprzewodniczącą Zgromadzenia Środowiska Narodów Zjednoczonych.

Karierę zawodową rozpoczęła w Londynie, w NESTA, brytyjskiej Fundacji Innowacji, a następnie przeniosła się do Francuskiej Agencji Rozwoju i grupy Veolia w Indiach, po czym podjęła pracę w inkubatorze ekologicznych startupów w Bostonie. Poirson ma 38 lat, jest absolwentem London School of Economics, Sciences Po Aix i Harvard Kennedy School of Government.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK