Fot. Poznań Convention Bureau

MPI Poland Chapter inauguruje nowy obszar projektu MPEC

przez Think MICE

Stowarzyszenie MPI Poland Chapter kontynuuje zainicjowany w październiku 2017 r. cykl spotkań edukacyjnych „Meeting Professional ExellenceClasses”. Warsztaty z obszaru „NARZĘDZIA” zostały zainaugurowane 29 stycznia br. w Centrum Eventowym Concordia Design w Poznaniu, a kolejne miały miejsce 6 lutego br. w hotelu Mercure Wrocław Centrum we Wrocławiu. I tym razem nie zawiodła frekwencja i zaangażowanie uczestników biorących udział w szkoleniach. 

Warsztaty „Dobre praktyki w zarządzaniu projektami eventowymi – jak sobie pomóc ogarnąć chaos” mają na celu pokazanie specyfiki projektów oraz wagi ich uzasadnienia z punktu widzenia biznesowego. Przybliżają uczestnikom etapy w pracy projektowej, dają możliwość przećwiczenia ważnych narzędzi potrzebnych do zarządzania projektem w zakresie min.: analizy ryzyka, podziału prac czy tworzenia harmonogramu.

Szkolenie w obu miastach poprowadził doświadczony trener, a zarazem himalaista – Marek Romanowicz. Pokazał on, na czym polega kompleksowe podejście do zarządzania projektami i wskazał najlepsze praktyki. Przygotował dla uczestników ciekawe studia przypadków i angażujące zadania, budujące umiejętności istotne w pracy każdego project managera. 

– To było bardzo interesujące szkolenie, trener skoncentrował się na praktycznych aspektach zarządzania projektami, uzupełniając teorię ciekawymi i dobrze dobranymi przykładami – mówi Katarzyna Kłobukowska z firmy Grow.  W podobnym tonie wypowiada się także Monika Dembińska z Poznań Convention Bureau. – Myślę, że każdej osobie pracującej w dynamicznym i wrażliwym na zmiany środowisku – a przemysł spotkań niewątpliwie do takich należy – potrzebna jest chwila na taką refleksję. Poza praktycznymi względami wydarzenia, trzeba podkreślić, że było ono okazją do networkingu z przedstawicielami branży – dodaje.


Fot. Ola Bodnaruś Fotografia

Organizatorzy wskazują, że ważne było dla nich wsparcie ze strony Poznań Convention Bureau oraz  Wrocław Convention Bureau, które objęły warsztaty patronatem branżowym i dzięki temu pomogły dotrzeć do lokalnych przedstawicieli przemysłu spotkań tych miast. – Niezmiernie się cieszę z tak pozytywnego odzewu branży poszczególnych regionów, które odwiedzamy z naszym programem. Ze spotkania na spotkanie widzę, jak grono ludzi zainteresowanych rozwojem w branży się powiększa, czego dowodem są uczestnicy warsztatów, którzy decydują się na uczestnictwo w kolejnych, a nawet zaczynają podróżować z nami po Polsce podążając za nowymi obszarami i tematami – podkreśla Marta Kicler, prezes MPI Poland Chapter.

Głównym założeniem projektu MPI Poland Chapter jest ciągły rozwój kompetencji meeting plannerów. – To ogromna satysfakcja, móc projektować dla naszej branży wyselekcjonowane pod względem jakości i zawartości spotkania rozwojowe, a następnie obserwować, jak entuzjastycznie ludzie reagują, jak żywe pokazują zainteresowanie tematem – mówi Monika Dymacz-Kaczmarczyk, wiceprezes MPI Poland Cahpter ds. edukacji. 

Ostatnie spotkanie z obszaru „NARZĘDZIA” odbędzie się już 6 marca br. w Lublinie. Organizatorzy liczą na podobne zainteresowanie i odbiór wydarzenia ze strony branży MICE z Lublina i okolic. 

Już teraz MPI Poland Chapter zaprasza również na kolejnych sześć warsztatów, bazujących tym razem na obszarach: POTENCJAŁ i MOTYWACJA, które odbędą się w II i III kwartale tego roku. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found