Fot. Materiały prasowe/Agencja Allegro

Gala Bestsellery Empiku ponownie z Allegro

przez Think MICE

Agencja Allegro po raz drugi z rzędu była producentem wykonawczym telewizyjnej Gali Bestsellery Empiku transmitowanej na żywo przez TVN. Podczas wydarzenia zrealizowanego 6 lutego br. w ATM Studio ogłoszono, jakie książki, płyty, filmy i gry były w minionym roku najczęściej wybierane przez klientów Empiku, a tym samym, którzy twórcy otrzymali statuetki Bestsellera Empiku 2017. Ogłoszenie wyników w 12 kategoriach uświetniły występy dziewięciu wyjątkowych artystów.

Punktem wyjścia do stworzenia oprawy tegorocznej gali było dla agencji Allegro bardzo realistyczne i humanistyczne oddanie znaczenia hasła reklamowego Empik „Najważniejsze znajdziesz w środku”. Założeniem koncepcji kreatywnej stało się centralne umiejscowienie tzw. „Człowieka Empiku”, czyli odbiorcy (klienta). Konsumuje on kulturę, sztukę i rozrywkę, wypełniając swoją przestrzeń książkami, muzyką, filmami czy grami i w ten sposób realizuje się, ubogacając swoje wnętrze, ale także swoje „wnętrza” – czyli przestrzeń życiową. Alegorycznym wyrazem tej przestrzeni stała się spektakularna scenografia „The Living Room”.

Scenograficzne ujęcie living roomu – z widzami zajmującymi miejsca w jego przestrzeni, którzy otoczeni są przeskalowanymi obiektami znanymi z naszych domów, takimi jak lampa, obrazy, książki, biurko, telewizory czy ogromna kanapa, stanowiącymi jednocześnie sceny muzyczne lub powierzchnie multimedialne – pozwoliło na stworzenie widowiska przekraczającego dotychczasowe granice percepcji i rozumienia tzw. „gali telewizyjnej”. Widz – zarówno ten obecny w studio, jak i śledzący wydarzenie na ekranie TV, mógł poczuć się uczestnikiem eventu, przebywając jednocześnie w jego epicentrum. Zniknęła bariera publiczność – scena, co było niespotykanym do tej pory rozwiązaniem dla tego typu formuły telewizyjnej.

Przekaz tzw. „prezentacje kategorii” został wzbogacony za pomocą takich elementów jak: zaawansowane materiały wizyjne wyświetlane na licznych przestrzeniach projekcyjnych oraz układy choreograficzne.

Wydarzenie uświetniły występy gwiazd. Na czterech scenach wystąpili: Sting & Shaggy, Jessie Ware, Mrozu, Miuosh z gościnnym występem Kasi Nosowskiej, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny i The Dumplings.

Galę (transmitowaną w całości przez TVN) poprowadził Marcin Prokop. W trakcie wydarzenia zadbano zadbano także o przenikanie się świata online i offline. Równolegle z transmisją telewizyjną relację zza kulis prowadzili na Facebooku, YouTube’ie i na empik.com influencerzy – Basia Pasek i Piotrek Grabarczyk. Dodatkowa aktywizacja użytkowników obejmowała konkursy w mediach społecznościowych oraz wykorzystanie w relacji internetowych liderów opinii do komentowania poszczególnych kategorii konkursowych. Komentarze osób śledzących relację internetową były wyświetlane w przestrzeni scenograficznej, eksponując przenikanie się różnych kanałów dotarcia gali.

Agencja Allegro była odpowiedzialna za kompleksową produkcję i obsługę wydarzenia, w tym m.in. za koncepcję kreatywną, oprawę artystyczną i scenograficzną, choreografię, produkcję materiałów wizyjnych, obsługę gości oraz całą logistykę.

Gala rozdania Bestsellerów Empiku to jedno z najważniejszych wydarzeń branży kulturalnej w naszym kraju. O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach decyduje realna popularność wydawnictwa wyrażona przez ilość sprzedanych egzemplarzy w salonach Empik i na empik.com, stąd nagroda jest traktowana ze szczególnym uznaniem przez twórców. Statuetki dla najlepiej sprzedających się tytułów, które ukazały się w 2017 roku zostały przyznane w 11 kategoriach: pięciu literackich, dwóch muzycznych, trzech filmowych i dla gry multimedialnej oraz dodatkowo w kategorii: Wydarzenie Roku, jedynej wyłanianej na podstawie głosowania internautów.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos

 • Bestsellery-Empiku-1
 • Bestsellery-Empiku-2
 • Bestsellery-Empiku-3
 • Bestsellery-Empiku-4
 • Bestsellery-Empiku-5
 • Bestsellery-Empiku-6
 • Bestsellery-Empiku-7
 • Bestsellery-Empiku-8
 • Bestsellery-Empiku-9
 • Bestsellery-Empiku-91

Simple Image Gallery Extended

Leave your comments

Comments

 • No comments found