Fot. Materiały prasowe

IBB Hotel Collection powiększy się o ekskluzywny hotel w Gdańsku

przez Think MICE

IBB Hotel Collection planuje otwarcie kolejnego hotelu w Polsce. Jej nowy obiekt – IBB Hotel Długi Targ – mieści się w Gdańsku, w samym centrum Starego Miasta.

W ciągu ostatnich miesięcy trzy zabytkowe gdańskie kamienice zlokalizowane na rogu turystycznych ulic Długi Targ i Mieszczańska (naprzeciwko Fontanny Neptuna) zamieniły się w wyjątkowy i komfortowy 4-gwiazdkowy hotel. W wyniku prac prowadzonych pod ścisłym nadzorem konserwatorskim wszystkie charakterystyczne elementy zewnętrznej elewacji obiektów zostały starannie odrestaurowane, zaś wnętrza budynków zyskały nowoczesny i jednocześnie przytulny charakter.

W nowym hotelu, którego otwarcie planowane jest już wkrótce, goście będą mieli do dyspozycji 89 pokoi oraz komfortowy apartament. Tak Adam Trybusz, prezes zarządzającej obiektem spółki Długi Targ odpowiada na pytanie: „Do jakich gości będzie skierowana oferta hotelu?”: – IBB Hotel Długi Targ adresowany jest do szerokiego grona gości szukających odrobiny komfortu. Wierzymy, że w naszym hotelu będą dobrze czuli się zarówno turyści odwiedzający Gdańsk, jak i goście biznesowi, młodzi i starsi. Nie jesteśmy hotelem butikowym, ale też nie turystycznym. Hotel będzie zarówno nowoczesny, jak i w pewnym stopniu konserwatywny. Uważamy, że nasi goście przede wszystkim przyjeżdżają, aby podziwiać piękno Gdańska i hotel z tym pięknem nie konkuruje. Jest zaś sam w sobie perłą architektury hanzeatyckiej, pozostając bez konkurencji. Jednym zdaniem, ugościmy każdego gościa o nieco zasobniejszej kieszeni, otaczając go jakością naszych usług i atmosferą gdańskiej starówki, tego w dżinsach i tego pod krawatem – wyjaśnia.

Operatorem nowego obiektu jest IBB Hotel Collection – grupa hoteli należąca do Von der Heyden Group i aktualnie zarządzająca jedenastoma hotelami zlokalizowanymi w Hiszpanii, Niemczech, Polsce oraz na Malcie. Portfolio firmy obejmuje hotele biznesowe i wakacyjne w kategorii trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowej. Centrala IBB Hotel Collection mieści się w Valletcie na Malcie, oddział niemiecki ma swoją siedzibę w Passau, hiszpański w Salamance, a polski w Poznaniu. Spółka hotelarska ma ambitne plany rozwoju – do roku 2021 zamierza poszerzyć portfolio do 20 hoteli i koncentruje się przy tym na krajach, w których prowadzi już działalność. Sieć oferuje umowy dzierżawy, zarządzania i franczyzowe, a także kupuje atrakcyjne nieruchomości nieposiadające operatora. W ostatnim czasie uruchomiła IBB Hotel Ingelheim oraz IBB Blue Hotel Paderborn w Niemczech. Oprócz planowanego wkrótce otwarcia Hotelu IBB Długi Targ w Gdańsku, niedługo do użytku gości oddane zostaną dwa obiekty na Malcie – luksusowy Cugó Gran Macina Grand Harbour oraz butikowy – IBB Hotel Merkanti Valletta. W Polsce do IBB Collection, obok IBB Hotel Długi Targ, należą już hotele: IBB Andersia Hotel oraz IBB Grand Hotel Lublinka.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos

 

 

 

 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found