Wkrótce otwarcie hotelu Raffles Europejski Warsaw

przez Think MICE

W pierwszym kwartale 2018 r. w Warszawie zostanie otwarty luksusowy hotel Raffles Europejski Warsaw. Znajdzie się w nim 106 pokoi i apartamentów, strefa SPA, centrum konferencyjne, restauracja, cukiernia, Long Bar oraz palarnia cygar.

Historia Hotelu Europejskiego sięga 1857 r. Obiekt został zaprojektowany w neorenesansowym stylu przez Henryka Marconiego, XIX-wiecznego polskiego architekta o włoskich korzeniach. Niedługo po II wojnie światowej zajęło go Ministerstwo Obrony Narodowej. Dopiero w 1962 r. po adaptacji wnętrz, budynek wrócił do pierwotnej funkcji – jako obiekt Orbisu. W ręce przedwojennych właścicieli trafił w 2005 r. Siedem lat później większość udziałów w hotelu została zakupiona przez Verę Michalski-Hoffmann, patrona sztuki i wydawcę. Nowy inwestor w 2013 r. rozpoczął prace renowacyjne.

Hotelowe pokoje będą rozmieszczone na trzech piętrach (40 proc. z nich mają stanowić apartamenty). – Jesteśmy dumni z tego, że przywracamy Warszawie i Europie ten legendarny hotel. Raffles Europejski Warsaw to nie tylko miejsce dla podróżujących, ale także otwarte miejsce spotkań dla warszawiaków, przechodniów i gości, którzy zapragną nas odwiedzić – powiedział Thomas Guss, dyrektor generalny Raffles Europejski Warsaw.

We wnętrzach będzie można odnaleźć nawiązania do bogatej historii Warszawy. W hotelu znajdzie się m.in. mozaika naścienna przedstawiająca „Porwanie Europy” Krystyny Kozłowskiej z 1961 r., w pokojach i lobby rozmieszczonych zostanie poza tym około 400 prac sztuki współczesnej (XX i XXI wieku) autorstwa polskich artystów. Kolekcja Europejskiego stworzona pod kuratelą Andy Rottenberg i Barbary Piwowarskiej, ma być jedną z największych tego typu prywatnych kolekcji dostępnych publicznie. Wyposażenie pokoi (tj. meble i oświetlenie) zostało przygotowane na specjalne zamówienie pracowni architektonicznej przez lokalnych rzemieślników i projektantów. Dopełnieniem projektu będzie polska porcelana i szkło z okresu 1960-1980 oraz zachowane mosiężne okucia jako element wystroju z przełomu wieków.

Za projekt przebudowy hotelu odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna – WWAA wraz ze scenografem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej – Borysem Kudlička oraz zespół APAWojciechowski. Jego operatorem będzie Raffles Hotels & Resorts. – Marka Raffles Hotels & Resorts jest operatorem luksusowych obiektów oferujących gościom nie tylko usługi na najwyższym poziomie, ale także niezapomniane wspomnienia. Naszym marzeniem jest, aby właśnie takie miejsce stworzyć w Warszawie. Rozważaliśmy różnych znanych światowych operatorów, jednak to właśnie Raffles w pełni pasował do naszej wizji Hotelu Europejskiego – mówi Julien Barbotin Larrieu, prezes zarządu H.E.S.A, spółki będącej właścicielem Europejskiego.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found