Plany rozwoju Międzynarodowych Targów Poznańskich

przez Think MICE

Zarządzanie halą sportowo-widowiskową Arena, otwarcie Targów na Poznań oraz wielopoziomowy parking – to niektóre z zapowiadanych pomysłów rozwoju Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

Firma planuje odejść od tradycyjnego skojarzenia z organizacją stoisk targowych na rzecz wielokierunkowego rozwoju jako międzynarodowe miejsce spotkań. Chodzi przede wszystkim o organizację kongresów, konferencji, eventów, ale też wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Z tego względu zarząd MTP stara się o bycie operatorem hali sportowo-widowiskowej Arena. Ma to pozwolić na pozyskiwanie nowych wydarzeń, na które brakuje już miejsca na dotychczasowych terenach targowych. Wcześniej hala musi jednak zostać zmodernizowana. Remont będzie obejmował m.in. instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, oświetlenie, nagłośnienie oraz instalację klimatyzacji. Prace rozpoczną się pod koniec przyszłego roku, a zakończą w roku 2020.

W ciągu najbliższych pięciu lat MTP planuje też kilka inwestycji infrastrukturalnych na swoim terenie. W przebudowie znajduje się już pawilon nr 6 i 6A, w przyszłym roku przekształcony zostanie pawilon nr 4. Wyremontowane będą też dwa przejścia pomiędzy halami („piątką” i „czteropakiem”). Wiosną 2018 r. rozpoczną się prace związane z budową parkingu. Złoży się na niego pięć kondygnacji (w pierwszym etapie powstanie ponad 400, a docelowo 1,2 tys. miejsc parkingowych). Całość ma zostać oddana do użytku jesienią tego samego roku. MTP pracują też nad koncepcją wydzielenia z obecnego obszaru targów nowego centrum kulturalnego Poznania. Cześć terenu będzie otwarta dla ruchu pieszego, pojawi się więcej zieleni. Teren ma obejmować pawilon nr 15, gdzie w Sali Ziemi odbywają się koncerty, spektakle i kongresy, a także pawilon nr 2 czyli halę koncertową, pawilon nr 1 oraz pawilon nr 12.

Zarząd MTP poszukuje możliwości pozyskania środków na inwestycje poprzez sprzedaż terenów w Żernikach (ok. 200 ha) oraz działki pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Matejki, a Ułańską (6,5 ha).

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

 

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found