Holiday Inn Warsaw Mokotów: nowy hotel, nowa powierzchnia konferencyjna

przez Think MICE

IHG (InterContinental Hotels Group) poinformowała wczoraj o podpisaniu z umowy franczyzowej z 5th Avenue Holding na hotel Holiday Inn Warsaw Mokotów. Firma zapowiada, że obiekt ma posiadać jedną z największych sal konferencyjnych w Warszawie.

Nowy 370-pokojowy hotel będzie znajdował się w centrum największej dzielnicy biznesowej w Warszawie, w pobliżu siedzib globalnych korporacji i węzłów transportowych. Do Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie można będzie z niego dojechać w 15 minut, a od centrum Warszawy dzieli go jedynie 5 km.
Jest to już drugi hotel, na który IHG podpisuje umowę z 5th Avenue Holding - jego poprzednikiem jest 167-pokojowy Holiday Inn Express Warsaw Mokotów. 5th Avenue Holding specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych i działalności deweloperskiej w segmencie mieszkaniowym. Firma koncentruje się szczególnie na nabywaniu i modernizacji obiektów oraz zarządzaniu obszernym portfelem nieruchomości.

„Holiday Inn Warsaw Mokotów będzie posiadał jedną z największych sal konferencyjnych w Warszawie, dzięki czemu stanie się doskonałym obiektem do organizacji konferencji i targów branżowych. W charakterystycznym dla tej marki uniwersalnym Open Lobby goście będą mogli korzystać z oferty gastronomicznej, pracować, spotykać się, wypoczywać i nawiązywać znajomości. Koncepcja Open Lobby stanie się markowym standardem w hotelach Holiday Inn do 2019 roku, a już teraz przynosi znaczne korzyści właścicielom, którzy odnotowują nawet 20-procentowy wzrost obrotów restauracji i baru” – czytamy w informacji na temat obiektu.

Adres nowego obiektu to Obrzeźna 7, jego projekt przygotowała pracownia AGK Architekci, planowany termin zakończenia budowy - 2020 r. Podpisanie umowy jest elementem ekspansji IHG w Polsce. Firma ma na tutejszym rynku dziewięć działających hoteli, w tym otwarty w maju Hotel Indigo Warsaw-Nowy Świat.

– Bardzo cieszymy się ze współpracy z 5th Avenue Holding nad kolejnym hotelem Holiday Inn w Warszawie. W ciągu ostatnich dziewięciu lat liczba gości krajowych w tym mieście wzrosła o 70proc., a zagranicznych – o 46 proc., dlatego tak chętnie zwiększamy swoją obecność w mieście szybko zyskującym status jednego z największych centrów turystycznych i biznesowych w Europie Wschodnie – powiedział Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju IHG w Polsce.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IHG nad tym projektem i spodziewamy się, że Holiday Inn Warsaw Mokotów będzie się cieszyć popularnością wśród gości biznesowych i turystów w Warszawie – powiedział Jakub Robel, prezes zarządu 5th Avenue Holding.

IHG ma w Polsce dziewięć już działających hoteli (Holiday Inn Warsaw – Józefów, InterContinental Warsaw, Hotel Indigo Warsaw – Nowy Świat, Hotel Indigo Kraków - Old Town, Holiday Inn Kraków City Centre, Holiday Inn Bydgoszcz, Holiday Inn Express Warsaw Airport, Holiday Inn Dąbrowa Górnicza, Holiday Inn Łódź) i siedem obiektów w trakcie budowy.

Informacje o IHG
IHG® (InterContinental Hotels Group) [LON:IHG, NYSE:IHG (ADRs)] to globalna firma posiadająca szerokie portfolio marek hotelowych: InterContinental® Hotels & Resorts, Kimpton® Hotels & Restaurants, HUALUXE® Hotels and Resorts, Crowne Plaza® Hotels & Resorts, Hotel Indigo®, EVEN® Hotels, Holiday Inn® Hotels & Resorts, Holiday Inn Express®, Staybridge Suites® oraz Candlewood Suites®.
W ramach IHG funkcjonuje obecnie około 5 200 hoteli oferujących łącznie niemal 770 000 pokoi w około 100 krajach w ramach franczyzy, leasingu, umów o zarządzanie lub będących własnością grupy. Ponadto w realizacji znajduje się blisko 1 500 nowych hoteli. IHG także zarządza IHG® Rewards Club, największym na świecie hotelowym programem lojalnościowym (ponad 100 mln użytkowników na całym świecie).
InterContinental Hotels Group PLC to spółka holdingowa zarejestrowana w Anglii i Walii. Spółka zatrudnia łącznie ponad 350 tys. osób na całym świecie.

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos

Leave your comments

Comments

  • No comments found