Powstała spółka weCAN Ltd. Jednym z jej założycieli jest Walk

przez Think MICE

Walk, wspólnie z trzema agencjami z Europy Środkowo-Wschodniej, założył spółkę weCAN Ltd. W jej zarządzie zasiadł Szymon Walkiewicz, partner i business development director w Walk. Celem nowej organizacji jest zbudowanie na rynku CEE alternatywy dla dużych struktur sieciowych.

weCAN to jedna z największych sieci afiliacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zrzesza niezależne agencje reklamowe oraz domy mediowe, operujące w 16 państwach tego regionu – od krajów bałtyckich po Bułgarię i od Słowenii po Rosję. Sieć została zainicjowana w 2010 r. przez węgierską agencję Café Communications.

W sierpniu tego roku weCAN sformalizowało swoją działalność poprzez stworzenie spółki dedykowanej zarządzaniu siecią – weCAN Ltd. Jej założycielami są cztery agencje obecne na kluczowych rynkach regionu CEE: Café Communications (Węgry), Comtech CAN (Czechy), thegroup (Rumunia) oraz Walk (Polska). Do zarządu weCAN weszli: László Szarvas – international business development director Café Communications, Jan Rauschert – managing director Comtech CAN, Zoltan Szigeti – president thegroup oraz Szymon Walkiewicz – partner i business Development director Walk. – Jako Walk przez lata bardzo silnie podkreślaliśmy fakt, że jesteśmy niezależną grupą marketingową o polskich korzeniach, bo w dużej mierze to właśnie w tym tkwi nasza siła. Doskonale znamy realia lokalnego rynku, samodzielnie zapracowaliśmy na każdy nasz sukces i z czasem staliśmy się jednym z największych polskich graczy. W ramach weCAN możemy dalej się rozwijać, współpracując z agencjami oraz domami mediowymi, które mają podobne doświadczenia, przy jednoczesnym zachowaniu swojej autonomii. Wszyscy mamy jednak wspólną ambicję – razem tworzyć rozwiązania komunikacyjne, które będą w jak największym stopniu dopasowane do rynków w regionie CEE i niezależnie od kraju –prowadzone na tym samym, wysokim poziomie – powiedział Szymon Walkiewicz.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK

Leave your comments

Comments

  • No comments found