Fot. Materiały prasowe

Trwa XXI edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat POT

przez Think MICE

Polska Organizacja Turystyczna (POT) rozpoczęła nabór do XXI edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Do 20 września br. potrwa etap regionalny, zaś laureatów poznamy w połowie listopada podczas uroczystej gali.

POT wraz z regionalnymi organizacjami turystycznymi od wielu lat realizują konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego celem jest podnoszenie jakości oraz konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie atrakcyjnych i innowacyjnych produktów turystycznych. Certyfikaty POT stanowią rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie, przez co mają podnosić rangę produktu turystycznego, jego rozpoznawalność w kraju i za granicą, a także wzmacniać jego pozycję w ofertach dla klientów.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar. – W 2023 roku obchodziliśmy 20-lecie Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny, w ramach którego przyznawane są Certyfikaty POT. To szczególne wyróżnienie otrzymują wyjątkowe atrakcje turystyczne w Polsce, które odznaczają się jakością, profesjonalizmem zarządzania usługami i wysokim poziomem obsługi turystów. Cieszę się, że z roku na rok atrakcji takich w naszym kraju przybywa. Jako prezes POT mogę z dumą powiedzieć, że obecnie jesteśmy nie tylko w europejskiej, ale wręcz światowej czołówce, jeżeli chodzi o atrakcyjność oraz przystępność produktu turystycznego – powiedział Rafał Szmytke.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne będą objęte programem promocyjnym POT. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 250 tys. złotych.

Etapy konkursu:
Etap I – regionalny –  termin przyjmowania zgłoszeń od ROT-ów przez POT drogą on-line – 20 września 2024 roku, do północy
Etap II – ogólnopolski – od 21 września do 18 października 2024 roku
Gala wręczenia Certyfikatów POT – 19 listopada 2024 roku

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć TUTAJ

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna, oprac. MK