Fot. Materiały prasowe

Polska promowana na kongresie Ecsite 2024 w Lublanie

przez Think MICE

W dniach 5-8 czerwca w słoweńskiej Lublanie odbywał się kongres Ecsite 2024. Na wydarzeniu nie zabrakło Poland Convention Bureau POT, które współorganizowało stoisko promocyjne. Działania prowadzone były w ramach promocji Polski, Warszawy i Centrum Nauki Kopernik jako gospodarzy Ecsite w przyszłym roku.

Ecsite (European Network of Science Centres and Museums) łącząc organizacje i profesjonalistów z dziedziny nauki, ma duży wpływ na promowanie zaangażowania społecznego w nauce na świecie. Coroczne, flagowe wydarzenie tej organizacji zrzesza ok. tysiąca pracowników europejskich i światowych ośrodków nauki, muzeów oraz mediów związanych z turystyką kulturową. W przyszłym roku konferencja odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Promocja Polski w Lublanie miała na celu pokazanie lokalnej współpracy, którą oferuje Polska jako kraj z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, dostępny komunikacyjnie, a także innowacyjny z bogatą kulturą i tradycją. Na stoisku rozdawane były produkty regionalne, pod koniec konferencji miało też miejsce oficjalne przedstawienie miasta gospodarza Ecsite 2025, czyli Warszawy.

Źródło: Poland Convention Bureau POT, oprac. MK