Fot. Materiały prasowe

HR Group przejmuje portfolio hoteli Centro Hotel Group

przez Think MICE

Z początkiem czerwca HR Group (HRG) przejęła 34 hotele, w tym dwa projekty, wraz ze spółką Centro Hotel Management GmbH, od Centro Holding. Częścią tej biznesowej transakcji jest również przejęcie 18 powiązanych spółek hotelowych w Niemczech, Austrii i Holandii oraz firmy zarządzającej w Hamburgu. W rezultacie do portfolio HRG włączonych zostało ponad 2,8 tys. pokoi.

Hotele Centro to obiekty z segmentu midscale (klasa średnia), których oferta skierowana jest do osób podróżujących służbowo i turystycznie w głównych miastach Niemiec, Holandii i Austrii. Oferują nowoczesny design, współczesne usługi i często centralne lokalizacje. Hotele działają pod markami Centro Hotels, NinetyNine, FourSide, Boutique i NYCE.

– Chciałbym podziękować Rahmanowi Neiro, prezesowi Centro Hotel Group, za zaufanie i współpracę w całym procesie biznesowym. Jestem podekscytowany możliwością dalszego zarządzania lifestylowymi hotelami grupy Centro. Jako największy multibrandowy operator hotelowy w Europie mamy dużą wiedzę operacyjną i najnowocześniejsze osiągnięcia w obszarze digitalizacji procesów. Wykorzystamy je, aby doskonale wypozycjonować hotele Centro na rynku – powiedział Ruslan Husry, CEO i właściciel HR Group. – Bardzo się cieszę, że HR Group dostrzegła duży potencjał w naszych koncepcjach i obiektach i włączyła je do swojego portfolio. Dzięki integracji z rozbudowaną siecią HR Group będą one miały zasłużony potencjał wzrostu. Przejście będzie nadzorowane przez moją siostrę, Homeirę Amiri – tłumaczył Rahman Neiro, CEO Centro Hotel Group.Wszyscy pracownicy hoteli, jak również centrali w Hamburgu, dołączają do zespołu HR Group. Zespół w Hamburgu będzie nadal zarządzał hotelami jako niezależna jednostka biznesowa, kierowana przez Erica Buitenhuisa, który pracował w HR Group w latach 2006-2021. Dziś jest dyrektorem zarządzającym i w pełni odpowiada za zarządzanie portfelem Centro i jego integrację z HR Group. – To wspaniałe zadanie zintegrować pracowników i hotele z HR Group. Przez wiele lat towarzyszyłem rozwojowi HR Group i uważnie obserwowałem jej ogromny wzrost. Dlatego jestem dumny, że mogę ponownie stać się częścią tej dynamicznie rozwijającej się firmy i odegrać swoją rolę – wraz ze wspaniałymi pracownikami – skomentował Eric Buitenhuis.

Wraz z przejęciem portfela Centro, portfolio HR Group obejmuje blisko 200 hoteli w Europie na podstawie umów własności, dzierżawy lub zarządzania. W Polsce spółka zarządza sześcioma obiektami Vienna House by Wyndham w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Łodzi i Międzyzdrojach.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK