Konkurs na prezesa POT: komisja otworzyła koperty ze zgłoszeniami

przez Think MICE

W Ministerstwie Sportu i Turystyki otwarto dziś (12 września br.) koperty ze zgłoszeniami kandydatów na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Jak informuje serwis turystyka.rp.pl, do konkursu zgłosiły się 24 osoby, pod względem formalno-prawnym komisja uznała za prawidłowe zgłoszenia od 17.

Komisja nie podaje nazwisk kandydatów. Z nieoficjalnych informacji turystyka.rp.pl wynika, że wśród nich znaleźli się: Michał Nykowski, były pracownik POT, tak zwany lider projektu odpowiedzialny za akcję „Weekend za półceny”; Wojciech Ścibior, wicedyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT; były prezes POT Włodzimierz Majka, a także Jarosław Nowak, były pracownik biura POT w Nowym Jorku.

W środę mają się rozpocząć przesłuchania kandydatów. Komisja przedstawi jednego lub kilku jako najlepszych ministrowi sportu i turystyki Witoldowi Bańce. Na 18 września wyznaczone jest spotkanie Rady POT, która zaopiniuje kandydata wybranego przez ministra. Później nastąpi nominacja.

Konkurs na nowego prezesa POT Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło 31 sierpnia br. – zaledwie dzień po odwołaniu z tej funkcji Marka Olszewskiego, poprzedniego prezesa. Olszewski został zwolniony ze stanowiska po wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej” komentującej wykreślenie z programu wizyt studyjnych promujących Polskę KL Auschwitz oraz Muzeum Żydów Polskich „Polin” w Warszawie.

Olszewski stwierdził m.in. „(...) chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów.”, a także: „to polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała”.

Źródło: turystyka.rp.pl, oprac. kos

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found