Fot. Materiały prasowe

Gala 50-lecia hotelu Novotel Warszawa Centrum

przez Think MICE

Novotel Warszawa Centrum – jeden z największych hoteli Novotel w Europie – świętuje w tym roku 50-te urodziny. Z tej okazji, 9 kwietnia, zorganizowano uroczystą, wieczorną galę. Wzięli w niej udział udział honorowi goście, przedstawiciele mediów, urzędu miasta, celebryci i influencerzy. Wieczór uświetnił występ Reni Jusis, a całość poprowadził prezenter telewizyjny, Mateusz Hładki.

Wieczór pod hasłem „Panorama novej ery! 50 lat nowoczesności” był uświetnieniem jubileuszu warszawskiego hotelu. Podczas wydarzenia nie zabrakło atrakcji nawiązujących do historii, ale i przyszłości tego obiektu, takich jak pokój stylizowany na Pewex, instalacja walizek przypominających podróżnicze trendy z pięciu dekad czy interaktywna fotobudka z panoramą stolicy. Pojawiły się też nawiązania do dawnego hotelu Forum, który przywitał gości w połowie lat 70. ubiegłego stulecia. Uroczystość przywołała wspomnienia o bankietach oraz eventach towarzyszących rozwojowi miasta i pokazywała ewolucję hotelu oraz plany na przyszłość. Zwrócono uwagę m.in. na kończącą się modernizację pokoi i przestrzeni rodzinnych, a także ofertę konferencyjną. Ważnym filarem w dalszym rozwoju jest też zrównoważone hotelarstwo, dlatego podczas wieczoru pokazano kilka ze stosowanych już ekologicznych praktyk.– Jubileusz 50-lecia to doskonała okazja, żeby podziękować wszystkim naszym gościom, partnerom oraz pracownikom, za pełną pasji i poświęcenia pracę. Novotel Warszawa Centrum to nie tylko miejsce, to przede wszystkim ludzie. Przez pięć dekad hotel kształtował, i nadal kształtuje, kolejne pokolenia hotelarzy. Mimo dynamicznych zmian w branży hotelarskiej, nasza gościnność pozostaje niezmiennie ponadczasową wartością, co doskonale pokazuje nasza historia – powiedział Wojciech Kęsik, dyrektor hotelu Novotel Warszawa Centrum.Podczas uroczystości, goście mieli okazję przeżyć doświadczenia, które łączyły przeszłość z przyszłością. Część artystyczna, inspirowana historią hotelu, prezentowała etiudy nawiązujące do minionych lat, równocześnie wprowadzając futurystyczne akcenty. Koncert Reni Jusis, wraz z coverami utworów zespołu ABBA, stanowił hołd dla artystycznych korzeni hotelu, który gościł wielkie gwiazdy na szczytach ich kariery. – Novotel Warszawa Centrum jest symbolem gościnności, nowoczesności i pasji w polskim hotelarstwie, z czego jesteśmy dumni. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego hotelu – od załogi po lojalnych gości i partnerów biznesowych. Szczególne słowa uznania kierujemy do dyrekcji i pracowników hotelu, których energia i profesjonalizm sprawiają, że każdy gość czuje się tutaj wyjątkowo. Niech ta rocznica będzie inspiracją do jeszcze większych sukcesów i ekscytującej przyszłości – mówił Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbis S.A. i dyrektor generalny Europy Wschodniej AccorInvest.
Podczas gali w Novotel Warszawa Centrum przygotowano wiele atrakcji, włączając w to rzeźbę lodową czy fotobudkę 360 stopni z panoramicznym widokiem na Warszawę. Ponadto, każdy mógł przenieść się w czasie, odwiedzając pokój stylizowany na dawny Pewex, który stanowił sentymentalną podróż w czasie oraz miejsce do wykonania fotografii z walizkami reprezentującymi każdą z pięciu dekad historii hotelu. Nie zabrakło również tortu urodzinowego, w kształcie charakterystycznego budynku hotelu. Konstrukcja o wysokości 1,5 metra ważyła aż 50 kilogramów. Wieczór zakończył się toastem i życzeniami.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK