Fot. Materiały prasowe

Accor ogłasza plany otwarć nowych hoteli w 2024 roku

przez Think MICE

Grupa Accor ogłosiła, że do trzech tysięcy obiektów w ponad 40 krajach Europy w pierwszej połowie 2024 roku dołączą nowe hotele.

Accor ogłosił m.in. otwarcia pierwszych hoteli TRIBE we Włoszech, Mercure w Albanii oraz Swissôtel w Czarnogórze i Gruzji. Do rodziny ibis dołączyły nowe obiekty w Rumunii, Wielkiej Brytanii i Francji. W najbliższych miesiącach grupa planuje rozwijać portfolio marek premium, midscale i economy, koncentrując się na wzmocnieniu pozycji na kluczowych rynkach oraz ekspansji w destynacjach turystycznych. Po rekordowej liczbie podpisanych umów w ub.r., zamierza uruchomić ponad 350 hoteli (ponad 45 tys. pokoi) w Europie i Afryce Północnej.W Europie Środkowo-Wschodniej Accor koncentruje się na ekspansji marek premium wraz z otwarciem pierwszych hoteli Mövenpick w Polsce – w Karpaczu i we Wrocławiu. Marka Pullman zadebiutuje na Węgrzech i w Czarnogórze, zaś Swissôtel w Rumunii. W rejonie basenu Morza Śródziemnego grupa planuje otwarcia nowych obiektów Mercure i Handwritten Collection we Włoszech (Rzym i Sondrio) oraz na Cyprze (Larnaka), a także 30 hoteli w Francji. Pierwszych gości w nadchodzących miesiącach przyjmą Novotel Tbilisi Center i ibis Styles Batumi w Gruzji oraz Mövenpick Winter Park Baku w Azerbejdżanie.

– Europa jest regionem, z którego wywodzi się Accor, dlatego oferowanie innowacyjnych rozwiązań dla branży hotelarskiej odpowiadających na zapotrzebowanie gości i partnerów biznesowych jest dla nas szczególnie ważne. Ub.r. był rekordowy pod względem rozbudowy portfolio, co potwierdza atrakcyjność naszej oferty – powiedział Patrick Mendes, CEO Premium, Midscale & Economy w Accor Europe & North Africa.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK