Fot. Materiały prasowe

Targi Conventa już w przyszłym tygodniu

przez Think MICE

W dniach 20-22 lutego, jak zwykle w słoweńskiej Lublanie, odbędzie się kolejna edycja targów Conventa. THINK MICE jest oficjalnym partnerem medialnym tej imprezy, na miejscu dystrybuowane będzie również anglojęzyczne wydanie naszego miesięcznika.   

W tym roku targi Conventa (New Europe Exhibition for Meetings, Events & Incentive Travel) świętują swoje 16-lecie. Jak podali organizatorzy w ciągu tych wszystkich lat wzięło w nich udział 3639 hosted buyersów i 1975 wystawców, którzy odbyli 49 263 spotkań biznesowych. Wydarzenie przygotowywane jest z myślą o przedstawicielach branży MICE zainteresowanych nawiązaniem współpracy z partnerami z rynku tzw. Nowej Europy (pod tą nazwą kryją się państwa Europy Południowo i Środkowo-Wschodniej). Targi od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i hosted buyersów, również z Polski, nie inaczej będzie tym razem.

W Lublanie oferty prezentują firmy DMC, ale także hotele, centra konferencyjne i kongresowe oraz firmy podwykonawcze, w tym organizatorzy incentive. Według oficjalnych zapowiedzi tym razem w wydarzeniu weźmie udział ok. 120 wystawców z 16 krajów regionu, którzy spotkają się ze 160 hosted buyersami, reprezentującymi firmy i organizacje z 31 krajów (wśród nich prawie 80 proc. pojawi się na tym wydarzeniu po raz pierwszy, co ma zapewnić dobry biznes wystawcom). Nie zabraknie też nowości – jedną z nich ma być forum Conventa Crossroads, w którym wezmą udział przedstawiciele świata polityki.

Tradycyjnie już targom Conventa towarzyszyć będą wyjazdy study tourowe. W tym roku, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, odbędą się podróże do wybranych miejsc w Słowenii (Bled, Lublana, Kranjska Gora, Portorož), a po jej zakończeniu do Belgradu, Mariboru i Zagrzebia.

MK