Fot. Materiały prasowe

Ponad tysiąc uczestników na EEC Trends 2024

przez Think MICE

Jeden dzień, 11 debat na temat najważniejszych zjawisk i aktualnych problemów gospodarki z udziałem niemal setki prelegentów, stu akredytowanych dziennikarzy i ponad 1,1 tys. uczestników – tak w skrócie przedstawia się tegoroczna konferencja EEC Trends.

EEC Trends to cykl dyskusji o przyszłości polskiej gospodarki, prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin. Podczas wydarzenia poruszono tematykę, która zostanie omówiona szerzej w trakcie XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress), który w dniach 7-9 maja br. odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach. – EEC Trends to ważny element kampanii przygotowującej Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie platformy do dialogu o gospodarce. W tym dialogu powstaje agenda majowego kongresu. W toku dyskusji chcemy doprowadzić zakres tematyczny kongresu do ostatecznego kształtu. Spotykamy się też w szczególnych okolicznościach. Po 15 października mamy nowy rząd i nowe osoby kierują ważnymi dla polskiej gospodarki instytucjami. W tej chwili ten dialog ma więc szczególne znaczenie – powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.  
Odświeżoną formułą w programie EEC Trends, były debaty EEC Talks, czyli krótkie rozmowy z ekspertami w danej dziedzinie, które stanowić będą ważny element majowego kongresu. Tym razem sporo uwagi poświęcono sztucznej inteligencji (AI), której rozpowszechnienie jest widoczne zarówno w biznesie, jak i w prywatnym użytku.
Podczas EEC Trends wyróżniono również tych, którzy odnoszą sukcesy w biznesie lub poprzez swoje działania zmieniają na lepsze polską gospodarkę. Tytuły WNP Awards trafiły do: Arche, BLIK, Cognor, Danfos Poland, Elemental Holding, EMPiK, Grupy Kruk, prof. Aleksandry Przegalińkiej- Skierkowskiej, TDJ oraz VIVE Textil Recycling.
EEC Trends odbyło się 8 lutego br., w hotelu Sheraton Grand Warsaw oraz online.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK