https://www.visittrentino.info/pl/odkryj-trentino

Trydent zaprezentował nowości w ofercie na sezon zimowy 2023/2024

przez Think MICE

18 listopada w Madonna di Campiglio i w Val di Sole w Dolomitach rozpoczął się sezon narciarski. Od grudnia w Trydencie działać będą już wszystkie stacje narciarskie. O najnowszej ofercie zimowej tego regionu w trakcie spotkania prasowego opowiadał Fabio Gerola, reprezentujący Trentino Marketing.

Polacy stanowią obecnie najliczniejszą grupę turystów zagranicznych odwiedzających Dolomity i region Trydentu. W sezonie 2022/2023 urlop zimowy spędziło tam ponad 150 tys. naszych rodaków, którym udzielono ponad 750 tys. noclegów (dominowały pobyty tygodniowe). Jak podkreślał Fabio Gerola, obiecująco wyglądają również statystyki za sezon letni – region gościł blisko 50 tys. polskich turystów, którzy skorzystali tam z ok. 150 tys. noclegów.

Wracając do oferty zimowej – do dyspozycji wielbicieli białego szaleństwa w Trentino pozostaje 227 wyciągów narciarskich, obsługujących 800 km tras. Większość terenów narciarskich skupiają dwa duże obszary: Dolomiti Superski – obejmujące wschodnie tereny narciarskie Val di Fassa, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza-Passo Rolle, oraz Skirama Dolomiti Adamello Brenta – leżąca w zachodniej części regionu, z popularnymi ośrodkami Val di Sole Madonna di Campiglio. Na gości czeka 150 schronisk górskich z restauracjami serwującymi lokalne produkty, w tym osiem oznaczonych gwiazdkami Michelin.Nowością Trentino jest usługa FlySki Shuttle – w okresie od 7 grudnia br. do 1 kwietnia 2024 roku, w soboty i niedziele można skorzystać z bezpośrednich transferów łączących główne ośrodki narciarskie z lotniskami w Weronie, Bergamo, Mediolanie, Wenecji i Bolzano oraz ze stacjami kolejowymi w Wenecji, Mediolanie i Trydencie. Projekt obejmuje ośrodki w Val di Sole, Val di Fassa, Val di Fiemme, San Martino di Castrozza Passo Rolle Primiero i Vanoi smart, Madonna di Campiglio i Pinzolo. Koszt przejazdu zaczyna się od 39 euro (w jedną stronę) i 64 euro (w obie strony).

W trakcie spotkania Fabio Gerola przedstawił też najciekawsze atrakcje pozanarciarskie regionu. Już od 18 listopada rozpoczyna się sezon na jarmarki świąteczne zlokalizowane w miastach Rovereto (24 listopada – 7 stycznia), Trydencie (18 listopada – 7 stycznia), Riva Del Garda (1 grudnia – 1 stycznia) a także urokliwych średniowiecznych wioskach Rango (18 listopada  – 31 grudnia) i Canale di Tenno (24 listopada  – 24 grudnia).W styczniu na wysokości ponad 2,6 tys. m n.p.m. rozpocznie się Parad-Ice Music Festival, który potrwa do końca marca. Koncerty z udziałem muzyków grających na instrumentach wykonanych z lodu odbędą się w olbrzymim igloo, które pomieści ponad 200 gości. Natomiast w połowie marca region zaprasza na Dolomit Ski Jazz, czyli koncerty jazzowe w plenerze.
Trydent może być też ciekawą opcją dla branży MICE. Jak mówił przedstawiciel Trentino Marketing, działa tam wiele agencji i touroperatorów zajmujących się organizacją eventów czy konferencji, m.in. w Górnej Adydze (Trentino-Alto Adige). Wśród centrów kongresowych najbardziej znany jest Congress Centre in Riva del Garda nad jeziorem Garda.

EK