Fot. Materiały prasowe

Toruń spotkania w miejscu pełnym inspiracji

przez Think MICE

Wybór miejsca na organizację konferencji to często wielki dylemat. Co oferuje Toruń? Przede wszystkim przyciąga niesamowitym klimatem. To tam urodził się Mikołaj Kopernik – człowiek, który zmienił nasz sposób patrzenia na świat. Nic dziwnego, że w Toruniu dobrze czują się uczestnicy kongresów, szkoleń i wyjazdów motywacyjnych. Miasto z jednej strony inspiruje do rozwoju zawodowego, z drugiej daje szerokie możliwości aktywnego wypoczynku.

Toruńska starówka od 25 lat jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W otulinie Zespołu Staromiejskiego od siedmiu lat funkcjonuje nietuzinkowy obiekt – Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, zaprojektowany przez Fernando Menisa. Zlokalizowaną tam Salę koncertową (1012 mkw. dla 882 widzów) można połączyć z Salą kameralną (315 mkw. dla 287 widzów), uzyskując w ten sposób przestrzeń do realizacji dużych konferencji lub targów.

W bezpośrednim sąsiedztwie CKK Jordanki w 2025 roku powstanie Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE. Nowoczesny zespół obiektów autorstwa biura Baumschlager Eberle Lustenau zaoferuje salę kulturalno-kongresową dla ponad 1,5 tys. osób, przestrzeń targową, trzy sale projekcyjne, galerię sztuki oraz studio filmowe z halą zdjęciową.W Toruniu łatwo można połączyć spotkanie biznesowe z odkrywaniem atmosfery urokliwego gotyku i wyjątkowego czaru historycznej starówki położonej nad Wisłą. To miejsce, gdzie nieprzerwanie unosi się zapach pieczonych pierników, prawie takich samych, jakimi zajadał się Mikołaj Kopernik.

Oprócz doskonale przygotowanych obiektów z zapleczem konferencyjnym, które dają uczestnikom okazję do spotkań w nawet kilkusetosobowym gronie, miasto obfituje w możliwości różnorakiego spędzenia czasu wolnego. Samo podziwianie jego uroków, wypiekanie pierników, czy prosty spacer po nadwiślanym bulwarze to przyjemna przerwa w obowiązkach konferencyjnych.

Artykuł promocyjny