Fot. Materiały prasowe

50. edycja Forum Humanum Mazurkas

przez Think MICE

Z okazji 50-tego, jubileuszowego Forum Humanum Mazurkas, 27 listopada br., na scenie MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim, przed liczącą 800 osób publicznością, wystąpili artyści Teatru Rozrywki w Chorzowie. Towarzyszyła im 20-osobowa Grand Royal Orchestra, prezentująca hity największych światowych musicali.

Gośćmi specjalnymi 50-tego Forum Humanum Mazurkas byli artyści Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury – SPAK, którzy nagrodzili Andrzeja Mleczko, Macieja Pietrzyka i Stanisława Tyma „Orderem Krzywego Ołówka” i „Dyplomem Humoris Causa”. Koncert zwieńczył „tort gigant”, przygotowany przez zespół cukierników pod kierownictwem szefów kuchni Mazurkas: Michała i Jakuba Budników.

Wieczór otworzyli prezesi Grupy Mazurkas: Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz oraz dyrektor generalna Hotelu Mazurkas, Aneta Klepacka – Kołbuk. Na wstępie przypomniano ideę Forum Humanum Mazurkas, towarzyszącą tym wydarzeniom od 2012 r.Wtedy to właśnie narodził się ten projekt, który dziś ma już swoją tradycję, stałą publiczność i wiele nagród na koncie (w tym m.in. Złoty Krzyż Zasługi przyznany prezesowi Grupy Mazurkas Andrzejowi Bartkowskiemu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za wkład w upowszechnianie kultury oraz dokonania w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i turystyki, Honorowa Odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznana prezesom Grupy Mazurkas Andrzejowi Bartkowskiemu i Andrzejowi Hulewiczowi przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską za wkład w szerzenie kultury w Polsce, Medal Europejski 2017 przyznany MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli czy Certyfikat „Firma Przyjazna Sztuce”).

– Wydarzenia kulturalne w MCC Mazurkas w formule pro publico bono organizujemy od 10 lat i na stałe wpisały się one w życie zarówno naszego obiektu, jak i lokalnej społeczności – mówili przedstawiciele Grupy Mazurkas.50 edycji Forum Humanum Mazurkas to m.in. 1035 artystów, w tym 171 solistów, 41 zespołów muzycznych i estradowych, 15 orkiestr, 13 dyrygentów, 23 młodych artystów Sceny Talentów oraz 52,4 tys. widzów. W ramach projektu odbyło się 49 koncertów, 20 spektakli baletowych i muzyczno-tanecznych, 16 benefisów, 13 sztuk teatralnych i operowych, a także 75 rozmów na proscenium, 6 prelekcji, 51 wystaw indywidualnych i 19 wystaw zbiorowych malarstwa i rzeźby. Swoje prace prezentowało 42 malarzy i 26 rzeźbiarzy. Kanał Forum Humanum Mazurkas na YouTube liczy 35,5 tys. subskrybentów, a zamieszczane tam filmy wyświetlono ponad 18,6 mln razy.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK