Fot. Materiały prasowe

Słynny rajd samochodowy Gumball 3000 po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie

przez Think MICE

23. doroczny rajd Gumball 3000 wyznaczył pierwszą w historii trasę na Bliskim Wschodzie. Wyścig rozpoczął się w Dubaju, a kierowcy spędzili sześć dni na jeździe po górskich, przybrzeżnych i pustynnych drogach Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i Omanu. W imprezie wzięło udział ponad sto spektakularnych samochodów (m.in. Bugatti, Koenigsegg, Ferrari i Lamborghini) oraz setki uczestników, reprezentujących 30 narodowości.

Na przedostatnim przystanku rajd zatrzymał się w Ras Al Khaimah. Miłośnicy motoryzacji zawładnęli krętymi drogami Jebel Jais – najwyższego szczytu ZEA położonego w paśmie górskim Al-Hadżar. Wieczorem zorganizowano dodatkowe atrakcje. Na scenie pojawił się Ricky Martin, a uczestnicy Gumball 3000 dołączyli do dorocznego szczytu Global Citizen Forum, przygotowywanego we współpracy z Ras Al Khaimah Tourism Development Authority oraz UNHCR (United Nations Refugee Commission). Wydarzenie miało na celu zbieranie funduszy dla osób przymusowo przesiedlonych na całym świecie. Jednocześnie wspierało młodzież znajdującą się w niekorzystnej sytuacji materialnej – za pośrednictwem Fundacji Gumball 3000. Ostatniego dnia rajd przejechał z Ras Al Khaimah do Abu Zabi.– Oszałamiająca topografia i naturalne tereny Ras Al Khaimah są idealne na wyprawę pełną adrenaliny. Cieszymy się, że rajd Gumball 3000 wspina się na szczyt naszej koronnej chwały – góry Jebel Jais – powiedział Raki Phillips, dyrektor generalny Biura Promocji i  Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah.

– To pierwszy w historii rajd na Bliskim Wschodzie, po drodze zobaczyliśmy niesamowite miejsca – nie tylko najwyższy szczyt ZEA w przepięknych górach Al-Hadżar w Ras Al Khaimah. Z tak wieloma ekscytującymi przygodami na świeżym powietrzu, Emirat jest idealnym miejscem na nasz rajd i ściganie się na słynnej górze Jebel Jais – dodał Maximillion Cooper, założyciel Gumball 3000.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK