Fot. Materiały prasowe

Mercure Katowice Centrum uznany za najlepszy projekt hotelowy roku

przez Think MICE

Otwarty ponad rok temu Mercure Katowice Centrum otrzymał tytuł najlepszego projektu roku w 12. edycji CEE Investment Awards. To już kolejne wyróżnienie dla katowickiego hotelu.

CEE Investment Awards to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. W 12. edycji wydarzenia Mercure Katowice Centrum otrzymał tytuł najlepszego projektu hotelowego roku przyznany przez grono ekspertów i liderów branży. To nie pierwsza nagroda dla tego obiektu, który na swoim koncie ma już wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego Green Building Award 2021 w kategorii najlepszy budynek ekologiczny. Za swoje ekologiczne podejście, hotel zdobył także główną nagrodę MP Power Awards 2021 w kategorii Zielony Budynek.

– Otrzymanie tak prestiżowej nagrody pośród projektów z całego regionu potwierdza uznanie całej branży do starań naszego zespołu przy stworzeniu obiektu w pełni zrównoważonego i ekologicznego. Chciałbym podziękować całemu zespołowi hotelu, a także przedstawicielom miasta Katowice za nieustanne wsparcie i współpracę od momentu otwarcia – powiedział Sebastian Vetter, managing director w UBM Development Polska (inwestor hotelu).

Liczący 268 pokoi hotel zaprojektowany został z myślą o proekologicznych rozwiązaniach i technologiach. Wśród pomysłów zastosowanych w obiekcie można wymienić system fotowoltaiczny zainstalowany na dachu, szereg stacji ładujących dla elektrycznych pojazdów, wykorzystanie zrównoważonych materiałów czy systemy gromadzenia wody deszczowej i monitoringu zużycia energii. Do dyspozycji gości są większe opakowania na kosmetyki wielokrotnego użycia, co przyczynia się do zmniejszenia odpadów plastikowych. Fasadę budynku przykrywa licząca 260 mkw. ściana składająca się z 7 tys. różnorodnych roślin.

– Bycie eko nie kończy się dla nas na poziomie korporacyjnego planowania i marketingowych założeń czy chwytliwych haseł. To dla nas styl życia, który na co dzień prowadzimy z dużym powodzeniem. Naszą ambicją jest, by nasz hotel wpisał się do ekosystemu miasta, wspierał lokalnych przedsiębiorców i miejskie inicjatywy. Cieszymy się, że nie tylko goście, ale i cała branża doceniają naszą pracę, dzięki czemu możemy być inspiracją dla pozostałych sektorów – powiedział Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum.

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK