Fot. Adobe Stock

Dane o warszawskim rynku konferencyjnym: lipiec 2022

przez Think MICE

Warszawska Organizacja Turystyczna (WOT) opublikowała dane o wielkości i charakterystyce rynku konferencyjnego Warszawy w lipcu br.

Przedstawione poniżej informacje pochodzą z narzędzia Demand Outlook prowadzonego przez firmę Z-Factor, która systematycznie monitoruje wydarzenia odbywające się w 32 kluczowych warszawskich hotelach konferencyjnych. Można je zatem traktować jako reprezentatywną próbę tego, co obecnie dzieje się w stołecznej branży spotkań.

Z zaprezentowanych danych wynika, że w lipcu br. w Warszawie odbyły się 422 wydarzenia konferencyjne, w których wzięło udział niemal 30 tys. osób. Najwięcej spotkań – aż 74 proc. – gościło w hotelach czterogwiazdkowych. Na drugim miejscu – z wynikiem 25 proc. – uplasowały się najbardziej luksusowe, pięciogwiazdkowe obiekty, symboliczna liczba klientów – zaledwie 1 proc. – wybrała te mogące zaoferować jedynie trzy gwiazdki.

Jeżeli chodzi o podział wydarzeń ze względu na ich długość, zdecydowanie najwięcej (ponad 60 proc.) było imprez jednodniowych. Nieco ponad 20 proc. konferencji i kongresów trwało dwa dni, najmniej zorganizowano tych dłuższych – 3 i 4-dniowych. Wśród branż zlecających najwięcej eventów przeważały te związane z farmaceutyką, medycyną, zdrowiem i urodą.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

MK