Fot. Materiały prasowe

Krzysztof Celuch ponownie wyróżniony przez Meetings Today

przez Think MICE

Krzysztof Celuch znalazł się wśród 20 profesjonalistów branży spotkań umieszczonych przez amerykański magazyn Meetings Today na liście „2022 Meetings Trendsetters”. To zestawienie osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i transformacji branży w ostatnich miesiącach, skutecznie przeciwstawiając się nękającym ją problemom.

Krzysztof Celuch jest jedynym Polakiem, który pojawił się w przygotowanym przez Meetings Today zestawieniu. W tym roku przedstawiciele redakcji docenili jego szczególne zaangażowanie w branżowe inicjatywy mające na celu pomoc ogarniętej wojną Ukrainie, w tym przede wszystkim tamtejszym studentom i przedstawicielom przemysłu spotkań. Mowa o działaniach podejmowanych w ramach MPI Foundation i MPI Poland Chapter, w tym m.in. współpracy z Sofiyą Kayinską z Lviv Convention Bureau (również wyróżnioną przez Meetings Today) przy organizacji „GMID United for Ukraine” w ramach Global Meetings Industry Day. W efekcie na pomoc ukraińskim studentom edukującym się w Polsce na kierunkach związanych z szeroko rozumianą branżą hospitality przeznaczono 30 tys. dolarów, dzięki czemu mogli oni kontynuować swoją naukę. Nie zapomniano również o ogólnej aktywności Krzysztofa Celucha i jego wysiłkach na rzecz odbudowy sektora MICE po pandemii. 
 
To już drugie tego typu wyróżnienie przyznane Krzysztofowi Celuchowi. Po raz pierwszy jego działania zostały docenione przez redakcję Meetings Today w 2015 r. – za pracę akademicką oraz skuteczne starania na rzecz promocji Polski podejmowane w ramach Poland Convention Bureau, którym wówczas kierował.  

Krzystof Celuch to profesor akademicki oraz konsultant biznesowy. W 2018 r. założył firmę Celuch Consulting pomagającą organizacjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i motywacji, rozwoju biznesu, w szczególności w odniesieniu do przemysłu spotkań (event marketingu). Profesor uczelni na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako pełnomocnik rektora ds. współpracy z biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula organizuje studencką konferencję IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw oraz opiekuje się Studenckim Kołem Naukowym 2B.

W latach 2009-2017 był kierownikiem Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej oraz autorem raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce". Od 2014 r. prowadzi badania dotyczące wpływu ekonomicznego przemysłu spotkań na gospodarkę Polski „Poland Events Impact" – publikacja ukazała się w 2015 oraz 2020 r. Jako jedyny Polak jest akredytowanym trenerem MPI Global Training, Travelife czy EventCanvas oraz posiada certyfikacje CMM, CITE, CIS, HMCC, CED. To założyciel i pierwszy prezes MPI Poland, były członek zarządu MPI (2012-2016), członek zarządu MPI Foundation, a w latach 2020-2021 przewodniczący regionu EMEA w MPI Foundation.

MK