źródło MCC Mazurkas

MCC Mazurkas nagrodzony Medalem Europejskim

przez Think MICE

Projekt Forum Humanum Mazurkas realizowany przez MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel został nagrodzony Medalem Europejskim przyznawanym przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli.

MCC Mazurkas znalazł się w gronie 123 firm, które otrzymały to wyróżnienie. Przyznawano je już po raz XXVIII. Gala wręczenia Medali Europejskich odbyła się  7 czerwca br. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Nagrodę z rąk gen. Leona Komornickiego, członka Rady Organizatorów BCC odebrał Michał  Kozak, dyrektor generalny MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel.

– To dla nas bardzo ważna nagroda. Cieszymy się, że organizatorzy konkursu docenili nasz autorski projekt kulturalno – artystyczny, który realizujemy od 5 lat – podkreśla Michał Kozak. – W ramach Forum Humanum Mazurkas zorganizowaliśmy ponad 50 różnych koncertów, benefisów i spotkań z artystami. Każdej edycji towarzyszą dodatkowo wernisaże i wystawy malarskie, które z kolei są dostępne dla gości konferencyjnych i hotelowych w ramach otwartej galerii sztuki. Mecenat sztuki czyni z nas obiekt wyjątkowy, o niepowtarzalnym charakterze, nie tylko w Warszawie i okolicy, ale i całej Polsce – dodaje.

Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 r. Od tego czasu w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Do tej pory odbyło się XXVII edycji tego cyklu, a wśród gości znaleźli się m.in.: maestro Krzysztof Penderecki z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Daniel Olbrychski, Bernard Ładysz, artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, Marek Majewski, maestro Paulos Raptis, czy też znakomitej sławy dyrygent Szymon Kawalla. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

Źródło: informacja prasowa, kos