Fot. Materiały prasowe

Mercure Kraków Fabryczna City otwarty dla gości

przez Think MICE

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City otworzył drzwi dla pierwszych gości. Zlokalizowany w zabytkowych budynkach na terenie dawnej gorzelni obiekt jest częścią powstającej usługowej i konferencyjnej inwestycji Fabryczna City. Otwarcie całego kompleksu z centrum konferencyjnym i muzeum zaplanowano na wiosnę 2022 r.

Mercure Kraków Fabryczna City znajduje się przy ul. Fabrycznej 13 i jest częścią kompleksu Fabryczna City. Designem nawiązuje do swojej lokalizacji na zrewitalizowanym terenie Państwowej Wytwórni Wódek Polmos.

– Każdy hotel Mercure różni się motywem przewodnim, designem, ale łączy je inspiracja lokalną kulturą. Mercure Kraków Fabryczna City jest drugim hotelem tej marki w Krakowie, a po ukończeniu części konferencyjnej, będzie też największym kompleksem konferencyjno-kongresowym w ofercie sieci Accor w stolicy Małopolski. To wyjątkowa inwestycja, dzięki której goście będą mogli doświadczyć Krakowa od zupełnie nowej strony – powiedział Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Hotel oferuje 195 pokoi, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 pokoi z sofą i aneksem kuchennym. W każdym pokoju znajduje się lodówka, sejf, szybkie łącze WiFi oraz wygodne miejsce do pracy.

– Przestrzeń hotelowa zaprojektowana została z myślą o zróżnicowanych potrzebach gości. Jest idealna zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i tych szukających wygodnych rozwiązań na długie pobyty. Kraków przyciąga jednak przede wszystkim turystów i rodziny z dziećmi. Specjalnie na nich czeka szeroka oferta kompleksu, a w niej przestronne pokoje oraz apartamenty z wyposażoną kuchnią i osobną sypialnią, restauracje koncepcyjne wielu smaków, a także basen z częścią odnowy biologicznej, sauny, grota solna, a niebawem także fitness – dodała Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny hotelu Mercure Kraków Fabryczna City.

Wraz z hotelem w Pasażu Fabryczna 13 otworzy się pięć restauracji z kuchnią polską, włoską, azjatycką i wegetariańską, centrum welness z basenem i grotą solną. W kompleksie znalazł się także rzemieślniczy browar Nowa Wytwórnia z piwem warzonym na miejscu.

Kolejny etap uruchomienia kompleksu, to część eventowa wraz z Muzeum Fabryka Wódki, planowany jest na wiosnę 2022 r. Zostanie wówczas otwarte centrum konferencyjne, liczące łącznie prawie 3,5 tys. mkw., w którym znajdzie się 10 nowocześnie wyposażonych sal.

Jedną z największych atrakcji Fabrycznej City stanie się multimedialne Muzeum Fabryka Wódki, które opowiadać będzie m.in. o 100-letniej historii tego miejsca od powstania Zakładów Państwowego Monopolu Spirytusowego, aż do czasów świetności Destylerni Polmos.

Autorem konceptu „miasta w mieście” i wykonawcą projektu Fabryczna City, a w nim części biurowej, mieszkaniowej oraz usługowej, jest Grupa Inter-Bud, która jest polską prywatną grupą inwestycyjną i wykonawczą, istniejącą na krakowskim rynku od ponad 30 lat.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK