Fot. Materiały prasowe

Gala z udziałem pięściarzy w Nosalowy Dwór Resort & SPA

przez Think MICE

23 października w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA po raz czwarty odbędzie się gala z udziałem najlepszych polskich pięściarzy.

Po raz pierwszy w Zakopanem podczas jednej gali pojawi się dwóch zawodników, którzy już za kilka miesięcy mogą przystąpić do walk o mistrzowskie pasy. W walce wieczoru Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night (KBN) 18 zmierzą się Fiodor Czerkaszyn (18-0, 12 KO) oraz wysoko klasyfikowany w światowym rankingu Meksykanin Oziel Santoyo (13-1-1, 8 KO).

– Fiodor to wielki talent, ale także bardzo dojrzale podchodzący do życia człowiek. Mamy pomysł, żeby częściowo skierować jego karierę na amerykańskie tory. W Stanach Zjednoczonych planujemy powoli i mądrze Fiodora promować – powiedział Andrzej Wasilewski, prezes grupy KnocKout Promotions, która organizuje wydarzenie.


Na ringu zbudowanym w Centrum Kongresowym „Gerlach” należącym do Nosalowy Dwór Resort & SPA kibice zobaczą także byłego mistrza Europy oraz czołowego pięściarza świata wagi junior ciężkiej Mateusza Masternaka (45-5, 30 KO). Rok temu „Master” wrócił do zawodowego boksu po dwuletniej przerwie, szybko odbudował swoją pozycję w światowych rankingach i lada chwila może otrzymać pojedynek o globalny czempionat. Występ w Zakopanem będzie dla wrocławianina piątym występem na przestrzeni trzynastu miesięcy.

– W tym roku gala zapowiada się świetnie! Magia miejsca, czyli Nosalowego Dworu powoduje, że imprezy tam mają wyjątkowy klimat – powiedział Masternak.

Podczas gali KBN 18 kolejny zawodowy pojedynek stoczy także Kamil Bednarek (9-0, 5 KO). Boksujący w wadze superśredniej 25-latek to jeden z najciekawiej zapowiadających się polskich pięściarzy młodego pokolenia. Kibice zobaczą także w akcji m.in. czołowego polskiego zawodnika wagi półciężkiej Marka Matyję (20-2-2, 9 KO) oraz Artura Górskiego (3-0, 1 KO).

Źródło: materiały prasowe, oprac. IK