BluPlatform.io pierwszy rok najlepszej polskiej platformy do realizacji wydarzeń online

przez Think MICE

– Za nami już ponad półtora roku prowadzenia działalności w warunkach pandemicznych. Gdyby na początku 2020 roku powiedziano nam, z jakiego rodzaju wyzwaniami będziemy się mierzyć, najpewniej nie uwierzylibyśmy. Nie ma potrzeby ich tu wymieniać – wszyscy bardzo dobrze znamy tę historię. Pozwólcie, że pokrótce opowiemy o ostatnich  kilkunastu miesiącach platformy BluPlatform.io – mówią jej twórcy.  

Od samego początku zależało nam na tym, by stworzyć zaawansowane technologicznie i proste w użyciu stabilne narzędzie, które pozwoli przenieść wydarzenia stacjonarne do bezpiecznej przestrzeni online. Podjęliśmy decyzję, że w głównej mierze skupiać będziemy się na dużych wydarzeniach, gdzie kluczowy jest transfer wiedzy, komunikacja i networking – kongresach, konferencjach, prezentacjach czy targach. Przy planowaniu funkcjonalności platformy zależało nam, aby wydarzenia odbywające się na niej nie tylko najbardziej jak tylko to możliwe wykorzystywały potencjał znany nam z wydarzeń stacjonarnych, ale przede wszystkim nabrały zupełnie nowej jakości dzięki możliwościom oferowanym przez świat online. Dodatkowo, wychodząc zwłaszcza naprzeciw oczekiwaniom klientów korporacyjnych, platforma oferuje wachlarz możliwości brandingowych i praktycznie każdy jej element można dostosować do potrzeb klienta.

Z pewnością ważnym dla nas było nie tylko nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, ale też utrzymanie relacji z naszymi stałymi klientami. Projektem, o którym zdecydowanie warto powiedzieć więcej, jest piąta edycja Open Eyes Economy Summit – konferencji, która odbyła się hybrydowo w listopadzie 2020 roku. Jako jedno z haseł promujących wydarzenie organizatorzy bardzo trafnie wybrali: „Wszędzie, gdzie chcesz”. Kiedy po krótkiej przerwie wakacyjnej po raz kolejny trzeba było zamykać się w domach, my współtworzyliśmy międzynarodową konferencję goszczącą 160 prelegentów i  3 tys. uczestników z aż 27 krajów. Wydarzenia organizowane w  ramach OEES odbywały się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i transmitowane były na platformę BluPlatform.io. Kolejnym kamieniem milowym dla platformy był Cybersec Global 2020, który ze względu na rangę, skalę i tematykę spotkania, a także wymagających partnerów, musiał przejść niezależne testy w obszarze bezpieczeństwa i stabilności, narzucone m.in. przez NATO.

Zaufali nam również organizatorzy ponad 200 innych globalnych projektów takich jak: HR Tech Summit 2020, Kongres Kardionefrodiabetologiczny 2020, Targi i Kongres LNE, V Międzynarodowa Konferencja PEM, D&I Changemakers Festival 2020, ABSL Digital Forum 2020, CEE SME Banking Club Conference 2020, 46. Zjazd Psychiatrów Polskich, Supercomputing Frontiers Europe 2021 czy Konferencja Orlen Team DAKAR 2021.

Z wielką satysfakcją i radością przyjęliśmy w maju 2021 roku wiadomość o tym, że nasz nowy produkt, platforma wydarzeniaonline.pl (obecnie BluPlatform.io), otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę branżową – MP Power Awards 2020. Jury uznało BluPlatform.io za najlepsze na rynku narzędzie do organizacji wydarzeń online. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć taką cegiełkę do odbudowy potencjału sektora i razem z liderami branży MICE wyznaczać standardy nowej ery organizacji eventów. Podstawy sukcesu każdego wydarzenia pozostały bez zmian: odpowiednio dobrana technologia i przede wszystkim doświadczony, zaangażowany zespół, który ciągle pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Z pewnością, nawet jeśli niebawem świat na nowo się otworzy, to wydarzenia online i hybrydowe pozostaną razem z nami już na zawsze. My jesteśmy na to gotowi i czekamy na nowe wyzwania.

www.bluplatform.io
contact@bluplatform.io

ARTYKUŁ SPONSOROWANY