Fot. Materiały prasowe

Modernizacja Hotelu Anders w Starych Jabłonkach

przez Think MICE

Nowe sale konferencyjne, pokoje i strefa chillout – to efekt remontu Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Zupełnie nowy wygląd i wyposażenie zyskały pokoje, powstały dwa całkowicie nowe apartamenty, sale konferencyjne zmieniły nie tylko design, ale zostały także wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny. Całkowicie przearanżowano lobby recepcyjne oraz nadano kompletnie nowy charakter strefie chillout z kręgielnią. Dodatkowo przebudowo zewnętrzny hotelowy dziedziniec, a na plaży nad jeziorem urządzono camper park. Ukończonych zostało 80 proc. zaplanowanych przed pandemią prac remontowych.

– Prawie 30 lat obecności Hotelu Anders na wymagającym rynku, który w ostatnim czasie jeszcze dotkliwie ucierpiał w wyniku pandemii, to wyjątkowa dla nas rocznica. Świętujemy ją m.in. poprzez nowe inwestycje, które jeszcze bardziej podkreślają potencjał obiektu. Wyeksponowaliśmy widok na jezioro i lasy, bo lokalizacja to jeden z naszych największych atutów. Zmienia się rynek MICE, oczekiwania firm oraz jak nigdy wcześniej podlegamy czynnikom od nas niezależnym – 30 lat działalności to dobra okazja, by mile zaskoczyć naszych gości i sprawić, że Hotel Anders napisze nowy rozdział swojej historii – powiedział Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders.

– Luksusowy 100-metrowy apartament z przestrzenią służącą spotkaniom biznesowym, pokoje z dużymi oknami, nowoczesny wystrój sal konferencyjnych w kolorach natury, sprzyjające nawiązywaniu relacji przestrzenie społeczne… to tylko niektóre z naszych nowości. Do wykończenia hotelu użyliśmy wielu materiałów, które chwalą się ekocertyfikatami, np. zastosowaliśmy ekotermiczne nowoczesne farby ścienne, a wykładzina w sali konferencyjnej i w przestrzeniach publicznych wykonana jest głównie ze starych sieci rybackich. Postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania, ale takie które są przyjazne ludziom i środowisku oraz pozwalają cieszyć się naszą wyjątkową lokalizacją nad jeziorem, w otoczeniu lasu – dodał Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny Hotelu Anders.

Autorem projektu przebudowy Hotelu Anders w Starych Jabłonkach jest Pracownia Dżus Architekci z Olsztyna, która znana jest z łączenia nowoczesności z elementami regionalnymi.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że ze względu na pandemię organizacja spotkań firmowych może być jeszcze przez jakiś czas pewnym wyzwaniem. Jednak, podobnie jak nasi goście, chcemy, by wirtualną kawę zastąpiła ta prawdziwa – aromatyczna, świeżo mielona, pita z widokiem na rzeczywiste jezioro, w towarzystwie ludzi, z którymi możemy porozmawiać na żywo. Właśnie oddaliśmy do użytku po remoncie największe sale kongresowe, by goście mieli dla siebie wystarczająco dużą przestrzeń. Nasz teren pełen jest zielonych miejsc na świeżym powietrzu, gdzie możemy zorganizować spotkanie w bardziej swobodnej atmosferze – bez garniturów, z moczeniem nóg w Jeziorze Szeląg Mały, na kajakach czy na rowerach z piknikiem w lesie. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także kąpiele leśne – spacery z przytulaniem się do drzew, warsztaty mindfulness czy relaksujące koncerty na misach i gongach – powiedziała Aneta Wolak, odpowiadająca za sprzedaż MICE.Hotel Anders położony jest na Mazurach Zachodnich, nad jeziorem Szeląg Mały. Znajduje się 10 km od Ostródy, 30 km od Olsztyna, 140 km od Gdańska i 220 km od Warszawy. Posiada basen, sauny, SPA, kręgielnię, dyskotekę, korty tenisowe, rowery, sprzęt wodny, dwa puby, automaty do gier, taras w widokiem na jezioro, plażę nad jeziorem, 11 ha terenu zielonego, boiska do siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej i piłki nożnej, siłownię i bilard.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK