Fot. Materiały prasowe

Idea Creative Group organizatorem wykonawczym kongresu JADE 2021

przez Think MICE

W dniach 11-13 czerwca br. w Radisson Blu Hotel w Sopocie odbędzie się „Jedyna Taka Akademia Dermatologii Estetycznej – Spotkanie Praktyków” (JADE 2021). Za realizację techniczną oraz multimedialną kongresu odpowiada agencja Idea Creative Group.

Kongres stanowi okazję do tego, aby spotkać się z krajowymi specjalistami z dziedziny dermatologii estetycznej, a także sprawdzić, co nowego dzieje się w tej branży. Jego tegoroczna edycja odbywać się będzie w formacie hybrydowym.

– Obecna dynamika rynkowa sprawiła, iż wiele dziedzin – w tym dermatologia estetyczna – potrzebuje świeżego spojrzenia na pewne zagadnienia. Jako agencja kreatywna sięgamy po nowoczesne rozwiązania, dlatego w oparciu o zachodni model tworzenia tego typu imprez tradycyjną formę konferencji postanowiliśmy połączyć z transmisją online, dając tym samym możliwość udziału nie tylko uczestnikom fizycznie obecnym na miejscu wydarzenia, lecz także i tym, którzy przybyć na konferencję nie mogli i wybrali zdalne połączenie – powiedziała Aneta Radzimirska, CEO w Idea Creative Group.

Specjalnie na tę okoliczność wybudowane zostanie wirtualne studio, gdzie prezentowane będą wszystkie wykłady. To tam uczestnicy kongresu spotkają się z Komitetem Naukowym, obejrzą przygotowane i nagrane wcześniej warsztaty, a także omówią wspólnie ze specjalistami – wyświetlane na ekranie diodowym – zabiegi.

– Podczas transmisji online lekarz wykonujący zabieg będzie miał bezpośredni kontakt z uczestnikami, co pozwoli na zadawanie pytań i natychmiastową na nie odpowiedź. Oprócz tego, ze względu na wykorzystanie kilku kamer, obraz będzie miksowany w taki sposób, aby zwrócić uwagę na wszelkie szczegóły zabiegu. Dodatkowo, obok relacji kamery na żywo, widoczne będzie okno z animacją pozwalającą na prezentację modelowo wykonanego zabiegu – powiedziała Aneta Radzimirska.

Realizacja odbędzie się na specjalnie zaprojektowanej platformie internetowej, spełniającej wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK