Fot. Materiały prasowe

Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne w EXPO Kraków

przez Think MICE

Aplikacje i bransoletki do domowej kwarantanny, rączki do bezdotykowego otwierania drzwi, solarne dezynfekatory – to zaledwie kilka spośród wielu produktów zwiększających bezpieczeństwo sanitarne podczas pandemii koronawirusa. W dniach 14-15 października br. będzie można je zobaczyć i przetestować w EXPO Kraków podczas ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targów Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne.

ANTYCOVID EXPO powstało z myślą o firmach odpowiadających na wyzwania pandemii. Na targach prezentowane będą produkty i rozwiązania oferowane przez polskich przedsiębiorców i naukowców. A tych na rynku nie brakuje. W ostatnim czasie głośno było m.in. o wynalazku studenta Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, który postanowił swoim produktem rozwiązać problem konieczności masowego używania jednorazowych rękawiczek czy woreczków foliowych w miejscach publicznych. Z zainteresowaniem śledziliśmy informacje o respiratorze z drukarki 3D, który opracowali polscy inżynierowie. Co ciekawe, koszt respiratora jest wielokrotnie niższy niż standardowych konstrukcji. Czekamy na szczepionkę lub lek na COVID-19, zanim się to jednak stanie, powinniśmy poznać sposoby walki z pandemią. 

– Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której wszystkie te rozwiązania będzie można przetestować. Jeszcze do niedawna sami byliśmy klientami potrzebującymi najlepszych rozwiązań, przygotowywaliśmy nasz obiekt – EXPO Kraków – na przyjęcie gości w nowym reżimie sanitarnym. Rozumiemy więc sytuację firm, które tak jak my spędziły wiele godzin na przeglądaniu ofert. Z pewnością zaoszczędzilibyśmy dużo czasu, gdybyśmy mogli wziąć udział w wydarzeniu, na które zapraszamy – powiedział Marcin Bugajski, dyrektor administracyjno-techniczny EXPO Kraków, członek zarządu Targów w Krakowie.

Wydarzenie dedykowane jest producentom, dystrybutorom, szkoleniowcom oraz firmom usługowym z zakresu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Goście będą mieli szansę poznać najlepsze rozwiązania, które pomogą w codziennych obowiązkach. Targom towarzyszyć będą warsztaty oraz pokazy technologii, m.in. oczyszczających powietrze w pomieszczeniach zamkniętych. Ofertę uzupełnią szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, doradcze, psychologiczne. – Kwestią priorytetową jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa wystawców, gości i pracowników na każdym etapie realizacji poszczególnych wydarzeń. Gwarantujemy, że w dniach 14-15 października nie znajdą Państwo bardziej bezpiecznego i komfortowego miejsca od EXPO Kraków. Dzięki wypracowanym procedurom jesteśmy gotowi na organizację targów i spotkań biznesowych w „nowej rzeczywistości” – dodał Marcin Bugajski.

Więcej szczegółów na stronie: www.antycovidexpo.pl

Źródło: materiały prasowe, oprac. MK