Fot. Materiały prasowe

EXPO Kraków: gościliśmy w naszym obiekcie 5 imprez z branży gamingowej!

przez Think MICE

Wakacje to przede wszystkim wyjątkowo sprzyjający czas na organizację imprez związanych z branżą gier. Tego lata mieliśmy okazję gościć aż pięć wydarzeń zrzeszających graczy z całego świata. 

Do tej pory, sezon letni w EXPO Kraków był okresem przygotowań do targów, które co roku mają swoje stałe miejsce w kalendarzu obiektu. Tegoroczne lato przyniosło nam kilka nowych projektów, które z pewnością chcielibyśmy gościć w kolejnych sezonach. 

17. Edycja MAGNIFICON otworzyła sezon wakacyjny w weekend 21-23 czerwca. Całodobowe wydarzenie  zgromadziło kilka tysięcy fanów popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, gier komputerowych i karcianych. Impreza mieściła barwne postacie japońskiej kultury popularnej – mangi i anime. 

Po sukcesie MAGNIFICONU, doczekaliśmy się kolejnej imprezy, tym razem międzynarodowej. MAGIC FEST to wydarzenie, które po raz pierwszy zagościło w Polsce w drugi weekend lipca. Turniej popularnej gry karcianej RPG z ponad 25-letnią historią – Magic: The Gathering przyciągnął do naszego obiektu prawie 2000 graczy z całego świata. Trzydniowa rywalizacja zakończyła się rozdaniem nagród o łącznej puli 30 000 euro. 

Bardziej lokalny charakter miała kolejna edycja festiwalu Cracow Game Days (19-21 lipca). Podczas wydarzenia, oprócz przedpremierowych prezentacji gier komputerowych, dostępne były między innymi gry retro czy gry planszowe. Ciekawym urozmaiceniem była również oddzielona strefa strzelnicza.

Pierwszy Festiwal Popkultury CONFICTION również oferował sporo różnorodnych atrakcji – w weekend 16-18 sierpnia uczestnicy mieli okazję spotkać się z twórcami popkultury: zarówno z aktorami jak i scenarzystami, pisarzami i rysownikami. Fani serialu Gra o Tron mogli spotkać się z odtwórcą roli Lorda Dowódcy – Jamesem Cosmo. Pojawił się również Chris Rankin, aktor znany z roli Percyego Weasleya w ekranizacji przygód Harry’ego Pottera. Oprócz tego, dostępna była także strefa rozgrywek – uczestnicy mogli korzystać z różnych atrakcji przez całą dobę.

W przedostatni weekend wakacji hale EXPO Kraków zapełniły FFG European Championships 2019 – mistrzostwa Europy w Fantasy Flight Games. Impreza była gratką dla fanów gier fantasy. Rywalizacja przebiegała pod znakiem takich tytułów, jak: Star Wars, A Game of Thrones czy KeyForge Vault. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób z wielu krajów.

Tegoroczne lato było wyjątkowo pracowite dla EXPO Kraków, jednak zakończyliśmy je z zaostrzonym apetytem na kolejne imprezy związane z branżą gier.
Z niecierpliwością czekamy na projekty, które będziemy mogli zrealizować w kolejne wakacje – to właśnie ten czas najbardziej sprzyja rozrywce!

Agata Guzik

 

Leave your comments

Comments

  • No comments found