Fot. Materiały prasowe

Światowy Kongres Chirurgii w Centrum Kongresowym ICE Kraków

przez Think MICE

48. Światowy Kongres Chirurgii (WCS) - wcześniej Międzynarodowy Tydzień Chirurgiczny (ISW), odbędzie się już w tym tygodniu w ICE Kraków Congress Centre.

W dniach 11-15 sierpnia br. pod dachem jednego z najbardziej nowoczesnych i docenianych obiektów w Europie, spotkają się lekarze z całego świata, specjalizujący się w obszarze szeroko rozumianej chirurgii. Światowy Kongres Chirurgii 2019 będzie inny niż wcześniejsze edycje imprezy. Zaoferuje bogatą ofertę naukową w dziedzinie chirurgii w przystępnej cenie, a w salach ICE Kraków pojawią się cenieni eksperci. WCS 2019 zapewni także platformę dla naukowych i klinicznych grup roboczych, w których mogą współpracować specjaliści różnych dziedzin, których celem będzie ustalenie wspólnych kierunków i podstaw działania dla przyszłych wyzwań diagnostycznych i chirurgicznych. Omawiane i prezentowane będą także nowatorskie rozwiązania oraz nowe standardy, mające na celu wprowadzenie możliwości leczenia pacjentów w trybie rzeczywistym.

Tematyka wydarzenia jest bardzo szeroka i na tyle złożona, że musiała zostać podzielona na 5 dni. WCS w swoim programie zawiera wykłady, kursy, sesje video, dzięki którym możliwe będzie lepsze zapoznanie się z treścią przekazywaną przez najlepszych specjalistów z całego świata. Sesje będą poświęcone m. in. operacjom, transplantacjom narządów, traumie operacyjnej, zabiegom medycznym i chirurgicznym.

Zespół ICE Kraków Congress Centre, którego operatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, rozpoczął starania o kongres już w 2015, czyli rok po otwarciu obiektu. WCS jest to jedna z nielicznych światowych imprez, która odbywa się w cyklu dwuletnim, dlatego starania o ściągnięcie wydarzenia do Krakowa rozpoczęto z tak sporym wyprzedzeniem. Jedną z innowacyjnych technik, które organizator będzie wykorzystywał do tłumaczenia prelekcji, jest połączenie Wi-Fi oraz aplikacja na własne urządzenia mobilne uczestników wydarzenia, za pomocą których będą mieli oni możliwość słuchania treści wystąpień w swoim języku. Takie rozwiązanie będzie wykorzystywane w ICE Kraków po raz pierwszy.

Warto dodać, że kongres to nie tylko prelekcje w Centrum Kongresowym. W programie znalazł się także bogaty program wydarzeń towarzyszących m.in. w Starej Zajezdni oraz restauracjach: Wierzynek, Wentzl, Wesele, U Ziyada.

Źródło: materiały prasowe, oprac. ŁK
 

Leave your comments

Comments

  • No comments found